Zavřít reklamu

Lidé, které Apple pozval přímo do divadla Steva Jobse ve svém zbrusu novém Apple Parku měli možnost nejen jako první návštěvníci prozkoumat co Apple Park nabízí, ale také se seznámit doslova ruku v ruce s novinkami, které společnost během své podzimní keynote představila. Tim Cook již během konference uvedl, že místo, které je v rámci divadla Steva Jobse určeno pro vyzkoušení nových produktů je neuvěřitelné a novináři mu dali o pár desítek minut později za pravdu. Veškerá pozornost se však točila nikoli kolem sálu ve kteérm si mohli novinky otestovat na vlasntí kůži, ovšem především okolo iPhone X.

Nový iPhone X si vysloužil během prvních minut, kdy si jej mohli hosté vvyzkoušet přezdívky jako krásný, senzační ale tako překvapivý nebo zarážející. Například server Slashgear označil novinku za důvěrně známou a přesto tolik odlišnou od všech ostatních iPhonů. Největší pozornost si získal iPhone X u novinářů ze Slashgearu díky svému displeji, který je podle nich neuvěřitelný a posouvá OLED panely na zcela jinou úroveň, grafika a text vypadají na tvrzeném skle neuvěřitelné a působí, jako by byly přímo na skle, nikoli až pod ním.  Přesto se novinka v rukou této redakce nesetkala jen se superlativy a novináři uvedli, že při sledování videa nebo fotografií vypadá vrchní „výřez“ na displeji poněkud rušivě, ovšem kdekoli jinde v systému vypadá naopak velmi dobře. Zářez v disleji je pro Apple nutný kvůli Face ID a dalším senzorům, které nebylo možné zabudovat do displeje.

I další novináři komentují displej telefonu jako neuvěřitelný, zatím co jsme si již na OLED panely v telefonech zvykli, iPhone X bere tuto technologii na zcela novou úroveň a displej zkrátka stojí za to. Rychlost je pak zcela bez zasekávání a to dokonce během náročných aplikací v rozšířené realitě. Novináři si nemohli z pochopitelných důvodů vyzkoušet nastavit Face ID každý na svůj obličej, ale Apple měl v místnosti lidi, na které bylo Face ID nastaveno a ti ukzaovali, že vše funguje bleskurychle a to i v šeru nebo v momentě, kdy se člověk nedívá přímo na telefon. Gesta která nahrazují Home Button jsou sice skvělá, ovšem bude podle testujících trvat, než si na ně člověk zvykne a stanou se pro něj zcela přirozené. Novináři z The Verge uvedli, že cena 999$ je skutečně vysoká, ovšem jen do chvíle než telefon poprvé uvidíte na vlastní oči, poté si sami řeknete že vám za to skutečně stojí. Jakmile jej máte v ruce, zjistíte že to je mimořádně krásný telefon s neuvěřitelnou přední částí, který za tu cenu skutečně stojí.

TechRadar označil iPhone X za nejlépe vypadající iPhone, který kdy Apple vyrobil. Zadní sklo i přední sklo které kryje displej působí velmi pevně a telefon v ruce vytváří dojem velmi vysoké odolnosti. Zaoblené hrany a displej jsou pak velmi příjemné při držení. Přesto však není vše jen pozitivní, některá gesta totiž vyžadují obě ruce a dostat se palcem do horního rohu je při držení jednou rukou nemožné i pro lidi, kteří mají opravdu velké ruce. Telefon by tak mohl trošku doplatit na fakt, že je k dispozici jen v jedné velikosti a to bohužel v poměrně velké.

Na rozdíl od ostatních si redaktoři ze serveru TechRadar všimli věci, která se jim nelíbila a to byl fakt, že při ukázce funkčnosti Face ID musel zaměstnanec přejíždět po displeji neustále vypínat a zapínat skenování obličeje. Celkově přišlo redaktorů, že Face ID není zrovna nejlepší řešení co se odemykání telefonu týká, ovšem i u nich vzbudil pozoruhodný dojem displej, který je podle nich jednoduše úžasný. Displej je skutečně neuvěřitelně bohatý na barvy, hladký co se rastru týká a jeho hloubka je jen těžko popsatelná slovy. Barvy jsou extrémně živé a vše vypadá na totmo displeji skvěle.

truedepthcamera-800x463

Dnes nejčtenější

.