První dojmy novinářů z iPhone X

Lidé, které Apple pozval přímo do divadla Steva Jobse ve svém zbrusu novém Apple Parku měli možnost nejen jako první návštěvníci prozkoumat co Apple Park nabízí, ale také se seznámit doslova ruku v ruce s novinkami, které společnost během své podzimní keynote představila. Tim Cook již během konference uvedl, že místo, které je v rámci divadla Steva Jobse určeno pro vyzkoušení nových produktů je neuvěřitelné a novináři mu dali o pár desítek minut později za pravdu. Veškerá pozornost se však točila nikoli kolem sálu ve kteérm si mohli novinky otestovat na vlasntí kůži, ovšem především okolo iPhone X.

Nový iPhone X si vysloužil během prvních minut, kdy si jej mohli hosté vvyzkoušet přezdívky jako krásný, senzační ale tako překvapivý nebo zarážející. Například server Slashgear označil novinku za důvěrně známou a přesto tolik odlišnou od všech ostatních iPhonů. Největší pozornost si získal iPhone X u novinářů ze Slashgearu díky svému displeji, který je podle nich neuvěřitelný a posouvá OLED panely na zcela jinou úroveň, grafika a text vypadají na tvrzeném skle neuvěřitelné a působí, jako by byly přímo na skle, nikoli až pod ním.  Přesto se novinka v rukou této redakce nesetkala jen se superlativy a novináři uvedli, že při sledování videa nebo fotografií vypadá vrchní „výřez“ na displeji poněkud rušivě, ovšem kdekoli jinde v systému vypadá naopak velmi dobře. Zářez v disleji je pro Apple nutný kvůli Face ID a dalším senzorům, které nebylo možné zabudovat do displeje.

I další novináři komentují displej telefonu jako neuvěřitelný, zatím co jsme si již na OLED panely v telefonech zvykli, iPhone X bere tuto technologii na zcela novou úroveň a displej zkrátka stojí za to. Rychlost je pak zcela bez zasekávání a to dokonce během náročných aplikací v rozšířené realitě. Novináři si nemohli z pochopitelných důvodů vyzkoušet nastavit Face ID každý na svůj obličej, ale Apple měl v místnosti lidi, na které bylo Face ID nastaveno a ti ukzaovali, že vše funguje bleskurychle a to i v šeru nebo v momentě, kdy se člověk nedívá přímo na telefon. Gesta která nahrazují Home Button jsou sice skvělá, ovšem bude podle testujících trvat, než si na ně člověk zvykne a stanou se pro něj zcela přirozené. Novináři z The Verge uvedli, že cena 999$ je skutečně vysoká, ovšem jen do chvíle než telefon poprvé uvidíte na vlastní oči, poté si sami řeknete že vám za to skutečně stojí. Jakmile jej máte v ruce, zjistíte že to je mimořádně krásný telefon s neuvěřitelnou přední částí, který za tu cenu skutečně stojí.

TechRadar označil iPhone X za nejlépe vypadající iPhone, který kdy Apple vyrobil. Zadní sklo i přední sklo které kryje displej působí velmi pevně a telefon v ruce vytváří dojem velmi vysoké odolnosti. Zaoblené hrany a displej jsou pak velmi příjemné při držení. Přesto však není vše jen pozitivní, některá gesta totiž vyžadují obě ruce a dostat se palcem do horního rohu je při držení jednou rukou nemožné i pro lidi, kteří mají opravdu velké ruce. Telefon by tak mohl trošku doplatit na fakt, že je k dispozici jen v jedné velikosti a to bohužel v poměrně velké.

Na rozdíl od ostatních si redaktoři ze serveru TechRadar všimli věci, která se jim nelíbila a to byl fakt, že při ukázce funkčnosti Face ID musel zaměstnanec přejíždět po displeji neustále vypínat a zapínat skenování obličeje. Celkově přišlo redaktorů, že Face ID není zrovna nejlepší řešení co se odemykání telefonu týká, ovšem i u nich vzbudil pozoruhodný dojem displej, který je podle nich jednoduše úžasný. Displej je skutečně neuvěřitelně bohatý na barvy, hladký co se rastru týká a jeho hloubka je jen těžko popsatelná slovy. Barvy jsou extrémně živé a vše vypadá na totmo displeji skvěle.

truedepthcamera-800x463

|
41
Leitz

Diskuze

  Václav Maxmilián Hoffmann

  Steve jobs se poslední dobou misi obracet v hrobě si myslím

  Reagovat
  Lukýý Zazvonil

  David Kříž pokud nepříjdou se super nápadem jak touch id dostat pod displej tak se koupě nekonná no..když už tak ze 7 na 7plus, protože ta 8 nemá nic co nabídnout závratnýho taky..tak se ukáže s čím příjdou na modelu 9 nebo 11 nebo co to bude ?‍♂️

  Reagovat
  Jiri Novak

  Pan Jobs byl perfekcionista, i kdyz Iphone X je super, nikdy by nesouhlasil s mnoha vecmi jako je „vyrez“, primarni byl vzdycky pocit dokonaleho sladeni spickoveho designu a techniky…

  Reagovat
  Jiri Novak

  Letem světem Applem to nedokážu potvrdt ani rozporovat, pokud budou dva lidé číst stejnou knihu (a nemluvím jen o knize, bráno jako příklad) každý může mít jiný vjem. Nechci a nebudu spouštět nějaký flame, jen jsem vyjádřil svůj názor, zřejmě asi trochu zkreslený aktivním používáním Apple zařízení více než 25 let.

  Reagovat

  Mám to stejně, myslím že pokud by to řídil Steve tak ten horní výkroj u iPX by nikdy nemohl spatřit světlo světa.

  Naopak… Můj osobní názor je ten, že iP X se opět přiblížil vnímání designu jako podstatné součásti zařízení Stevu Jobsovi… Narozdíl od 6,7,8, které šly svým designem absolutně jiným směrem… Výřez nahoře byl nutností, aby telefon mohl fungovat tak, jak si Apple představuje… Z důvodu právě špičkově fungující techniky by v tomhle SJ zcela jistě ustoupil, respektive by to dopadlo nikoliv výřezem, ale úzkým proužkem po celé horní straně telefonu… Tedy displej by nebyl od okraje k okraji…

  Reagovat

  Mne tam ten výrez práveže pasuje (neukamenujte ma teraz ? ). Super tam zakomponovali systémové informácie ako ten čas, wifi a pod. Zbytok displeja od výrezu dole je tým pádom iba pre aplikácie. Čo ale mohli spraviť je, že keď sa prehráva video v landscape móde tak tie dve časti po bokoch výrezu mohli zostať neaktívne a video sa mohlo prehrávať len od výrezu po spodok iPhonu a nie že časť videa nebude vidno.

  Reagovat
  Adam Hejný

  Ten iPhone 8 & 8 Plus je pěkně na nic stejnej jako iPhone 7.

  Reagovat
  Adam Borovka

  Hodilo by se spíš označení 7s/7s Plus. Těch novinek tam moc neni podle mě. Novej procesor je každej rok. True Tone display ok a bezdrátový nabíjení který v mobilním světě neni žádná novinka mi moc nepřijde 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz