Zavřít reklamu

Všechny tři nové iPhony, které dnes Apple představil, tedy iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus přináší spoustu novinek. O většině se Apple stilh v rychlosti zmínit během konference, jiné ale naopak jen vypsal na shrnujícím závěrečném snímku. Jednou  z takových novinek je i podpora rychlého nabíjení, kterou všechny tři nové iPhony nabízí.

Apple se na svých stránkách pochlubil, že se iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus dobijí na 50 % za pouhých 30 minut. To je jednoznačně chválihodná hodnota, obzvláště pokud ji porovnáme s předchozími modely. Abyste toho ale skutečně docílili, musíte použít silnější USB-C adaptér od MacBooku nebo MacBooku Pro.

Problém je v tom, že Apple ke všem třem iPhonům přibaluje úplně základní 5W adaptér. Abyste tedy dosáhli rychlého nabíjení, je potřeba si připlatit. Dokoupit si tak musíte 29W adaptér za 1 590 Kč a k němu ještě USB-C/Lightning kabel za dalších 799 Kč. Ve finále vás tedy rychlé nabíjení vyjde na 2 389 Kč.

Pokud však máte nový MacBook Pro nebo 12″ Retina MacBook, pak z části ušetříte. S těmito notebooky se již USB-C adaptér dodává a využít můžete jakýkoli z nich. Klidně tedy lze použít 87W adaptér od 15″ MacBooku (2016 nebo 2017) a dobíjet s ním iPhone 8, iPhone 8 Plus nebo iPhone X. Rychlost nabíjení ale bude naprosto shodná, jako kdybyste použili adaptér s výkonem 29W.

Je sice pravda, že pokud si plánujete pořídit telefon za 30 000 Kč a více, tak už moc neřešíte nějaký ten tisíc navíc za nabíječku, i tak by ale bylo od Applu fér alespoň k výročnímu iPhonu přibalit pořádnou nabíječku, díky které dostanete všechny funkce, na než společnost láká.

Související články

Dnes nejčtenější