Známe české ceny iPhone 8 a iPhone X

Apple bezprostředně po uvedení novinek zveřejnil také jejich české ceny přímo na Apple.cz. Známe tak české oficiální ceny novinek jako je iPhone 8, iPhone 8 Plus a samozřejmě také nejočekávanější iPhone X. Ten je pochopitelně z řady iPhonů nejdražší a jeho ceny atakují hranici 35 000Kč. Pojďme se ale na vše podívat po pořadě. Abychom vás nenechali netrpělivými, začneme od nejdražšího. iPhone X je dostupný ve dvou varintách z nichž jedna nabízí 64GB a je dostupná za cenu 29 990Kč včetně DPH. Druhá, větší varianta disponuje kapacitou 256GB a za tento telefon zaplatíte neuvěřitelných 34 490Kč včetně DPH.

Co se týká iPhone 8, zde je cena za 64GB variantu 20 990Kč včetně DPH a za 256GB variantu si zaplatíte 25 490Kč včetně DPH. Pokud chcete duální fotoaparát, pak za 64GB variantu zpalatíte 23 990Kč včetně DPH a za variantu s 256GB dáte 28 490Kč včetně DPH. Ceny jsou to skutečně vysoké, zejména pak u iPhone X.

0003

Leitz
Vstoupit do diskuze (83)

Diskuze

  Martin Šruma

  Ještě pár let a bude to těžký rozhodování novej telefon nebo novou fábii…??

  Reagovat

  Takže jsem uživatel iphone 6 a moje pocity z Iphone x
  Jedině zajímavé věci jsou:
  Face ID – další milník který může být zajímavý – ale dokážu si postačit s touch ID
  Animoji – ok to zní zajímavě ale to člověk použije tak 10x .. kolikrát člověk použil to kreslení s 
  příchodem iOS 9?
  Bezdrátové nabíjení – má to smysl jenom když má člověk všechny 3 zařízení a mohl by využívat Apple
  AirPower – nemám takže bych jel přes kabel.. pro mě zbytečnost
  Foták – Všechno ve 4K a to mi bude k čemu ? Notebook/TV si mám kupovat nové kvůli 4K ? Navíc Youtube
  nikdy nepovolí takový bit rate 4K jak z Iphone ….

  Závěr: Zůstávám u Iphone 6 64gb… zatím nejlepší investice mého života do mobilu.
  Do Iphone X bych šel kdybych byl nový uživatel Iphone

  Reagovat

  iPhone X z pohledu uživatele iPhonu 6:

  Face ID – nespolehlivý gimmick, který navíc zdaleka nenahradí Touch ID (s ním odemknu telefon kdykoliv, i v kapse, pokud budu chtít).

  Animoji – LOL, no možná ten duhový jednorožec pro Tima Cooka a jeho manžela…

  Bezdrátové nabíjení – super věc, telefon mi stejně 90 % času leží na stole v kanclu, nebo na polici doma. Bezdrátový dock bude první nákup po koupi nového telefonu. Nicméně toto mají i modely 8 a 8 Plus, tedy žádná výhoda pro X.

  AirPower – meh, ani na noční stolek se nehodí, protože hodinky pak nemají nightstand mode.

  4K HDR video – pro mě, poprvé od dob Nokie 6610i, foťák jako argument nákupu. 4K TV plánuju do konce září, pouštět si na ní HDR videa z dovolené bude super. Opět ale stejná funkce u 8 a 8 Plus, tedy žádná výhoda pro X.

  Závěr: Zatím těžké rozhodování mezi 8 Plus a X. Pro X hovoří jen HDR OLED displej a menší velikost; proti cena a chybějící Touch ID…

  Reagovat
  Radek Vratný

  a proč je v Česku o $400 dražší než v US? 😀 30k za telefon je už fakt škoda peněz…

  Reagovat
  Radek Vratný

  Ok, třeba to nebude 400, ale i kdyby to bylo „jen“ 200, nechápu, proč to nemůže být cca stejně, nebo ještě lépe, proč se to tu nepřízpůsobí kupní síle, v Asii ty telefony také tolik nestojí…ale chápu, že diskuze o cenách se tu vede každý rok a vždy je zbytečná.. 🙂

  Reagovat
  MicHi Jungmann

  8 jsem myslel ze ma byt 32,128,256gb? Ale 64gb za 20990,- je docela dobra cena ??

  Reagovat
  Peťas Svoboda

  To je jako z apple watch?? v Česku stojí serie 2 11 litrů a v Americe serie 3 kolem 8??? I love Czech Republic?

  Reagovat

  No jo, nějak ten náš sociální systém financovat musíme. Amík si sice koupí telefon za zdánlivě podstatně nižší cenu, ale počkejte až si k tomu na konci roku naúčtuje sales tax a pak si na ledě komplikovaně zlomí nohu. To se při pohledu na účet ještě nasměje…

  Reagovat

  Peníze na to mám ale je to sakra přestřelená cenovka. A abych si to kupoval jen abych si dokazoval že na to mám ? To fakt ne , zas nic tak revolučního tam pro mě není . Po stránce designu je to krása u všech modelů . Sklo na iPhony sedne jak prdel na hrnec takže určitě si buď iphone 8 nebo 8Plus koupím. 999 doláčů by mi nevadilo za iPhone X ale ta česká cenovka je fakt masakr .

  Reagovat

  On si ho někdo kupuje, aby si dokázal, že na to má? Jak to funguje? Přece, když ty peníze mám, tak vím, že na to mám, ne? =D A dokazovat to ostatním? No možná mezi hloupými teenagery někde na střední. V Praze má iPhone i každý tramvaják…

  Reagovat

  No nechápu jak přišli na cenu 21000 korun,když při jednoduchém přepočtu doporučené ceny 699 dolarů to vychází na 15400 korun + 21% dph to je 18600…

  Reagovat
  David Hanzal

  Úžasný ten iPhone X, ale cena je teda off.
  Koukal jsem špatně nebo jsem propásl představení iOS 11??? Díky

  Reagovat
  Viet Pham Hung-Tai

  pro stěžovatele. Nokia8890 ?

  Reagovat
  Marek Feltl

  To je sice krásný, ale v té době měla vysoká cena celkem opodstatnění. Telefon za 30k uměl mnohem více než telefon za 10k. Dnes telefon za 3k umí naprosto vše, co telefon za 30k. Tudíž dnes kupovat novinku je naprosto nesmyslná věc.

  Reagovat
  Viet Pham Hung-Tai

  Zrovna obrázek co jsem nahrál tak všechny telefony uměli sms a volat. Zbytek se lišil jen jinak nasvíceným displejem či jste si mohl uložit více sms nebo kontaktu. Jinak trh je v dnešní době podobný jen lepší verze. Za 20 let někdo vloží podobnou fotku, ale budou tam iphony a samsungy. A někdo zareaguje stejně jako vy.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz