Zavřít reklamu

Včera ve večerních hodinách jsme vás informovali o tom, že se na světlo světa dostaly nové beta verze všech operačních systémů společnosti Apple. Mezi nimi se objevila samozřejmě i osmá vývojářská, respektive sedmá veřejná beta iOS 11. Tu jsme si samozřejmě na svá zařízení hned nainstalovali, abychom se s vámi mohli co nejrychleji podělit o novinky, které se v ní objeví. Pojďme si tedy tento malý update představit.

Hned na úvod je potřeba říci, že se jedná o jednu z posledních beta verzí nového systému. Ten by se měl ve finální verzi představit už zhruba za dva týdny. To by totiž měl Apple podle všech dostupných informací uspořádat svou tradiční podzimní keynote. Ostatně, o tom, že se jedná o jednu z posledních verzí, svědčí i fakt, že se její velikost vyšplhala jen na nějakých 60 MB. Už to napovídalo, že se zřejmě žádných velkých vychytávek nedočkáme.

Spíše nepatrná aktualizace

Velké změny od nové bety iOS 11 opravdu nečekejte. Apple se pravděpodobně zaměřil spíše na vylepšení pod kapotou, takže vizuální stránka šla tentokrát nejspíš trochu bokem. Změň je dokonce tak málo, že je nebudu ani psát do seznamu, byl by totiž možná tak třířádkový.

Asi největší změnou, které si na první pohled všimnete, je zase o něco lepší design jablečného App Store, ve kterém se lehce změnilo rozložení a velikost obrázků. Další věcí, která je vcelku příjemným vylepšením, je vyladění chyb u 3D Touch, který by vás neměl od tohoto updatu už skoro zlobit. I funkce Drag and drop začala fungovat o něco lépe. Mezi další novinky pak patří lepší stabilita systému a podle některých uživatelů ze zahraničních diskuzí i větší svižnost. Osobně se mi však zdá, že výdrž baterie opět lehce pokulhává a od rána, kdy jsem telefon vytáhl z nabíječky, mi spadla více, než jsem byl u předchozí verze zvyklý. Ruku do ohně bych za to však nedal. Co se týče nových tapet, i tady byl Apple tentokrát skromný a žádnou novou nepřidal.

Pokud jste v nové betě nalezli nějakou zajímavou novinku, o které nepadla nikde ani zmínka, neváhejte se nám pochlubit do komentářů.

Podívejte se na shrnutí novinek v tomto krátkém videu:

ios11-beta-8-fb

Dnes nejčtenější

.