Zavřít reklamu

Apple používá sportovní užitková vozidla značky Lexus k testování svého autonomního systému. Všechna vozidla, která jsou určena k testování samořízené platformy, jsou vybavena technologií LiDAR. Čtenářka serveru MacRumors žije nedaleko jedné z kanceláří Applu v Sunnyvale v Kalifornii, kde nedávno spatřila i SUV značky Lexus s LiDAR systémem na střeše.

Amy pravidelně vídává autonomní SUV v oblasti Sunnyvale, o které se dříve říkalo, že se jedná o místo, kde Apple pracuje na tajném projektu Project Titan.

Automobil, který vyfotila Amy, má trochu jiný LiDAR. Podle všeho disponuje mnohem více senzory a kamerami. Zdá se, že Apple obnovil svůj vozový park a přidal do něj nové modely SUV. Dříve používal 2015 Lexus 450h a nyní se jedná pravděpodobně o 2016 nebo 2017 Lexus 450h s faceliftem.

Apple používá SUV k testování vlastní softwarové platformy, která je momentálně ve vývoji. Z fotografií a videa je patrné, automobil má dva hlavní senzory LiDAR, a to v přední a zadní části vozidla, přičemž každý hlavní senzor je obklopen dalšími senzory s kamerami.

LiDAR vysílá laserové paprsky, díky nimž dokáže přesně detekovat okolí. V podstatě z nasbíraných dat vytváří 3D mapu. Jedná se o poměrně složitý systém, který každou vteřinu sbírá obrovské množství dat. Potom se tato data zpracovávají unikátním softwarem Applu, který pilotuje automobil.

Apple testuje autonomní technologii, ale i přesto se uvnitř nachází člověk, který v případě, že se něco pokazí, převezme řízení do vlastních rukou. I na fotografii můžete vidět, že je vepředu člověk, který sleduje průběh cesty.

lexus self driving fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: MacRumors

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější