Zavřít reklamu

Výzkumná společnost Gartner vydala zprávu, ve které tvrdí, že v letošním roce se na trhu prodá celkem 41,5 milionů chytrých hodinek (od všech značek, které na trhu s chytrými hodinkami působí), což by vyneslo 9,3 miliardy dolarů. A předpokládá, že do roku 2021 se počet prodaných kusů zdvojnásobí na 81 milionů.

Podle všeho si Apple bude stále držet největší podíl na trhu, ačkoliv mírně jeho podíl klesne, a to z třetiny (2016) na čtvrtinu (2021). Důvodem je, že na trh vstoupí další výrobci inteligentních hodinek. „Očekáváme, že další značky spotřební elektroniky jako Asus, Huawei, LG, Samsung a Sony, budou mít v roce 2021 na trhu s chytrými hodinkami pouze 15% podíl, protože jejich značky nejsou tak populární,“ uvádí se ve zprávě. Zajímavé je, že Gartner se nezmínil o Fitbitu.

Apple by měl v září představit Apple Watch Series 3 a toto je jeden z konceptů, jak by mohly vypadat:

Apple Watch pro děti?

Ale mnohem zajímavější částí zprávy je informace o tom, že Apple začne vyrábět chytré hodinky pro děti, které by mohly tvořit značnou část celého trhu. Gartner si myslí, že do roku 2021 by smartwatch pro děti představovaly 30 % celkového objemu. Apple Watch by byly určeny pro děti ve věku od 2 do 13 let. Sloužit by mohly k tomu, že by sledovaly polohu dítěte, a tak byste stále měli přehled o tom, kde se vaše ratolest nachází.

Ve zprávě to sice není uvedeno, ale stojí za to to poznamenat. Apple by mohl do roku 2021 představit i samostatný AR headset, na kterém údajně momentálně pracuje.

apple-watch-3-fb

Zdroj: Cult of Mac

Dnes nejčtenější

.