Zavřít reklamu

Určitě se vám někdy v noci stalo, že vám zavibroval nebo zazvonil telefon a vy jste ho okamžitě vzali do rukou, odemkli – a zde nastává problém – vysoký jas. Světlo displeje vás i přes nejnižší nastavení jasu oslnilo, jako by už venku bylo pravé poledne. Existuje ale jeden jednoduchý fígl, který je skrytý přímo v nastavení vašeho iPhonu.

Jak aktivovat funkci

V telefonu otevřete Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění -> Zvětšení. Zde je nutno zaškrtnout Zobrazit ovladač a poté aktivovat samostatnou funkci Zvětšení. Obrazovka se zvětší a v pravé části obrazovky se zobrazí ovladač – dotkněte se jeho středu a lupu stáhněte úplně doleva a poté zvolte filtr Málo světla. Nyní se dotkněte volné plochy kdekoliv jinde mimo nabídku a vypněte funkci Zobrazit ovladač. Tímto se vám podařilo nastavit ještě nižší jas, než je obvyklé.

Celý tento postup je vcelku zdlouhavý, ale naštěstí je tady možnost, jak tento postup urychlit pomocí trojitého kliknutí Home Buttonu. Opět si v nastavení otevřeme kolonku Zpřístupnění a sjedeme úplně dolů. Zde se nachází položka Zkratka zpřístupnění, kterou rozklikneme a zvolíme možnost Zvětšení.

Voilà, máme hotovo! Nyní, kdykoliv třikrát zmáčknete Home Button, aktivujete či deaktivujete filtr Málo světla – už se nemusíte bát oslnění, když přijdete domů z divoké párty, a pohotový kamarád vám pošle fotky, které musíte okamžitě vidět – nejlépe, aby ty fotky ani nikdo jiný, než vy, neviděl…

Displeje dnešních iPhone zařízení jsou už tak výborné. Věřili byste, že pokud nosíte brýle, v budoucnu už je možná na iPhone nebudete potřebovat?

Související články

Dnes nejčtenější