Zavřít reklamu

Určitě se vám někdy v noci stalo, že vám zavibroval nebo zazvonil telefon a vy jste ho okamžitě vzali do rukou, odemkli – a zde nastává problém – vysoký jas. Světlo displeje vás i přes nejnižší nastavení jasu oslnilo, jako by už venku bylo pravé poledne. Existuje ale jeden jednoduchý fígl, který je skrytý přímo v nastavení vašeho iPhonu.

Jak aktivovat funkci

V telefonu otevřete Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění -> Zvětšení. Zde je nutno zaškrtnout Zobrazit ovladač a poté aktivovat samostatnou funkci Zvětšení. Obrazovka se zvětší a v pravé části obrazovky se zobrazí ovladač – dotkněte se jeho středu a lupu stáhněte úplně doleva a poté zvolte filtr Málo světla. Nyní se dotkněte volné plochy kdekoliv jinde mimo nabídku a vypněte funkci Zobrazit ovladač. Tímto se vám podařilo nastavit ještě nižší jas, než je obvyklé.

nizsi-jas

Celý tento postup je vcelku zdlouhavý, ale naštěstí je tady možnost, jak tento postup urychlit pomocí trojitého kliknutí Home Buttonu. Opět si v nastavení otevřeme kolonku Zpřístupnění a sjedeme úplně dolů. Zde se nachází položka Zkratka zpřístupnění, kterou rozklikneme a zvolíme možnost Zvětšení.

nizsi-jas_2

Voilà, máme hotovo! Nyní, kdykoliv třikrát zmáčknete Home Button, aktivujete či deaktivujete filtr Málo světla – už se nemusíte bát oslnění, když přijdete domů z divoké párty, a pohotový kamarád vám pošle fotky, které musíte okamžitě vidět – nejlépe, aby ty fotky ani nikdo jiný, než vy, neviděl…

Displeje dnešních iPhone zařízení jsou už tak výborné. Věřili byste, že pokud nosíte brýle, v budoucnu už je možná na iPhone nebudete potřebovat?

jas-facebook

Dnes nejčtenější

.