Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Zlodějů a parchantů je spousta .. a často těží ze zbrklosti, dětinskosti a naivity kupujících. Mobil každoročně obměňuji za novější iPhone a ten starý většinou prodávám formou osobního předání. A musím říct, že někteří kupci jsou jako malé nadržené děti = místo aby si ověřili kapacitu, IMEI, prodejní doklad / záručák, atd., tak jim jiskří oči jako malým dětem a většinou si telefon jen v rychlosti prohlédnou ze všech stran a prohlásí, že jej berou..

  Zde mají zřejmě zloději a podvodníci největší úspěšnost – stačí si koupit anonymní předplacenku, vydávat se za Honzu Nováka a spoléhat, že natrefí na blbce (cca 60-70% pravděpodobnost).. Jinak si moc nedokážu představit zloděje, který by s kradeným mobilem letěl někde do bazaru a ještě by se prokazoval svou skutečnou legitimací, mobilním číslem, atd. Na dobírku si mobil z druhé ruky za více než 10 tisíc koupí už pouze absolutní DEB1L, kterému by měli automaticky odebrat občanku a prohlásit ho za nesvéprávného..

  Bohužel to tak úplně nefunguje. Tam se dostanou až telefony, když je PČR zablokuje, což mnohdy trvá několik měsíců od odznámení. Myšlenka je dobrá, ale zatím v praxi nepoužitelná. Sám jsem jednou takto telefon vracel. Já ho koupil (možná i od zloděje). Zatím co zde v databázi jsem ho NEnašel, policie si pro něj ke mně přišla a já ho musel odevzdat…

  Haha.. nevim jestli to je momentalně jinak…psal se rok 2015..mě bylo řečeno že ho můžou bloknout jen na pul roku..pak ze si o to zase musim znova zažádat..+ jen ze to platí na uzemi čr ? po nakem tom tydnu.. jsem prave pres imei nasel.. že se mobil nachazi v polsku..a s tim bohuzel nic nezmuzou… jelikoz by museli kontaktovat polske policajty a to uz je mezinarodni..po nakem tom mesici mi prisel dopis ze nic nezjistili a odkladaji to ?

  POMÁHAT a CHRÁNIT

  … prosím úplně jednoduše zvolte osobu, která bude pouze vyhledávat inzeráty typu – blokováno na icloud – zde je naprosto zřejmé, že je telefon odcizen!

  Spousta původních majitelů by vyloženě jásala radostí, že se jejich telefon navrátil ;)

  …. není snad nic jednodušího :-)

  POMÁHAT a CHRÁNIT ;)

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.