Zavřít reklamu

Znáte ten pocit, když stojíte v neznámém městě plném neznámých lidí s prázdnou peněženkou, ve které máte jen kartu, ale ani za nic si nemůžete vzpomenout, kde jste tu potkali poslední bankomat? Tak přesně s tímhle problémem by mohl být ode dneška konec. Český vývojář Daniel Odvarko totiž ze své dílny před časem vypustil skvělou aplikaci, která vám za zlomek vteřiny zakreslí  všechny blízké bankomaty na mapě České a Slovenské republiky. Pokud však nejste úplně kartograficky zběhlí, nevadí. Aplikace vás k bankomatu mile ráda dovede za pomoci kompasu či GPS navigace. Aplikace navíc funguje z velké části bez internetu. Jediné, co je pro její používání potřeba, je nechat z internetu alespoň jednou načíst bankomaty ve vašem okolí a zbytek už zvládne bez připojení hravě sama.

Když jsem si aplikaci stáhl a poprvé otevřel, zaujala mě svojí jednoduchostí. Nenajdete v ní totiž opravdu žádné zbytečnosti, které by vás mohly při práci s ní zmást. Po povolení sdílení polohy, které je k zakreslení bankomatů na mapě klíčové, vám na první straně vyjede seznam bankomatů, který je řazený podle vzdálenosti od vaší aktuální polohy. Každý bankomat je navíc označen logem zřizovatelské banky, což se při dnešních poplatcích za výběry rozhodně hodí.

Pokud si ze seznamu bank nějakou vyberete, aplikace vás k ní sama navede. Jak už jsem psal výše, vybrat si můžete mezi použitím kompasu, jehož střelka znázorňuje směr, kterým se máte vydat, nebo klasickou GPS navigaci. Tu si můžete samozřejmě zvolit podle sebe. V mém případě jsem tak například vybíral mezi Google a Apple Maps.

Velmi kladně hodnotím též možnost vyfiltrovat si banku, jejíž bankomat chci použít. Tuto možnost pravděpodobně oceníte hlavně ve velkých městech, kde je bankomat doslova na každém rohu a vy se v jejich záplavách pomalu topíte.

Bankomaty CZ & SK

[appbox appstore id1207674127 ]

Podle samotného vývojáře je aplikace ještě v plenkách a na jejím vývoji se neustále pracuje, rozhodně to však není vidět. Svůj účel plní totiž už teď více než dobře a její funkce jsou zcela dostačující. Pokud se však v budoucnu dočkáme dalších zajímavých vylepšení, zlobit se nebudeme. Jestli tedy ve vašem jablečném přístroji podobnou věc nemáte, určitě si ji stáhněte. Ušetří vám spoustu času, bloudění a nervů.

bankomaty-cz-sk-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější