Zavřít reklamu

Společnost IDC analyzovala trh s tablety, přičemž se zaměřila na druhé čtvrtletí letošního roku. Během tří měsíců poklesly celosvětové prodeje tabletů o 3,4 % na 37,9 milionů kusů. Pokles byl zaznamenán, přestože Apple dal do prodeje levný iPad.

Prvenství si drží kdo jiný než Apple, který získal největší podíl na trhu s tablety a vedl i v počtu prodaných tabletů. V období od dubna do června Apple prodal celkem 11,4 milionů tabletů, což představuje meziroční nárůst o 14,7 %. Tržní podíl cupertinské společnosti na tomto trhu vzrostl z 25,4 % na 30,1 %. Druhé místo obsadil Samsung, který v daném období prodal 5,4 milionů kusů, což je o 47 % méně, než prodal jeho konkurent z Cupertina. Samsung si drží 15,8% podíl na trhu s tablety.

tabby

Huawei skončil na třetí příčce a prodal 3 miliony tabletů, což je o 47,1 % více než v minulém roce. Obrovským meziročním nárůstem se pyšní Amazon, který prodal oproti loňskému roku o 51,4 % tabletů více, a tak si drží 6,2% podíl na trhu. Páté místo získalo Lenovo, které má sice 5,7% podíl na trhu, ale jeho prodeje klesly o 14,6 %.

V celosvětovém měřítku se prodalo 37,9 milionů tabletů, což je o 3,4 % méně než ve stejném období loňského roku.

ipad pro fb

Zdroj: Phone Arena

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.