Zavřít reklamu

Po delší odmlce se vám opět hlásíme s rozhovorem se známou osobností. Tentokrát jsme zabrousili do řad youtuberů. YouTube je totiž v posledních několika letech na obrovském vzestupu a lidé na něm působící mají skoro takový vliv, jako leckteré filmové hvězdy či profesionální sportovci. Proto jsme se rozhodli vyzpovídat jednu přední českou youtuberku, která se svou oblibou k produktům s nakousnutým jablkem netají.

Jmenuje se Carly Kirstenová, je jí 19 let a bydlí v Praze. Na YouTube se poprvé objevila v roce 2014 pod pseudonymem Carrie Kirsten a za necelé tři roky působení na této scéně nasbírala více než čtvrt milionu odběratelů. Co ale stojí za úspěchem této mladé slečny? Jsou to právě Apple produkty, či něco úplně jiného? V čem spatřuje jejich největší výhody a proč je vůbec používá? Jak edituje svá YouTube videa? Zradila by někdy preferovanou značku elektroniky kvůli nabídce na natáčení reklamy pro konkurenci? Na to vše a ještě na mnohem víc jsme se Carrie v našem rozhovoru zeptali.

carrie-5

Ahoj Carrie, abychom našim čtenářům objasnili, proč jsme si pro další rozhovor vybrali zrovna tebe, pověz nám, jaké produkty od Apple právě používáš.

Ahoj, používám toho celkem dost (směje se). V první řadě je to hlavně můj iPhone 6s, Apple Watch, iPod a na stříhání videí a ostatní práci Macbook Pro. Mám doma i iPad, ale ten zas tak často nevyužívám.

 

Tak to je pěkná sbírka. Skoro to vypadá, že jsi ani nikdy na ničem jiném nejela, nebo se pletu?

Vlastně se ani moc nepleteš. Je fakt, že na věcech od Applu funguji už celkem dlouho. Kdysi dávno jsem měla dotykovou Nokii s vysouvací klávesnicí, která byla sice super, ale neměla nijak dobrý operační systém a tím pádem aplikace typu Instagram a Facebook nepřipadaly v úvahu. Časem mi to začalo vadit, takže jsem se rozhodla, že posbírám všechny své úspory a pořídím si telefon, který to zvládne. Čekala jsem, až na trh přijde nový iPhone 4s a když vyšel, hned jsem pro něj běžela. To už je ale víc než pět let zpátky. No a s notebookem jsem to měla podobně.

Kdysi dávno jsem přešla z klasických Windows na macOS na MacBooku Air. Byl super, ale časem jsem pro svou práci potřebovala něco výkonnějšího, tak jsem před časem přešla na Macbook Pro a jsem fakt spokojená. Jeho hlavní výhodou je rychlost. Vše, co při stříhání dělám, je hotovo fakt za pár vteřin. Nic se neseká, nic nepadá, nic nezlobí. Pro lidi, co se věnují střihu videa, je Mac asi nejlepší volba. 

 

Tak to máš s Applem opravdu bohatou zkušenost. Jaký máš vůbec důvod takhle na Applu ujíždět? Nějakou výhodu to pro tebe mít určitě musí, když se ho takhle držíš.

Jasně, že má. Obrovská výhoda celého Applu je jeho propojenost. Co napíšu do iPhonu mám automaticky v Macu. Když mi někdo volá a nemám zrovna v ruce iPhone, zazvoní mi to na Apple Watch. Prostě super ekosystém, který hodně ulehčí život.

 

To je fakt. Tohle vyzdvihují všichni, kdo mají s vícero produkty od Applu nějaké větší zkušenosti. Na druhou stranu, neomezuje tě někdy prostředí macOS? Windows je přeci jen rozšířenější a některé programy seženeš výhradně na něm.

Nelimituje mě absolutně vůbec. Apple udělal k mnoha věcem pro svůj systém alternativy, které jsou mnohdy i lepší, než ty původní ve Windowsu. Používám hlavně Final Cut Pro, což je fakt skvělý střihačský software a na Macu běží úžasně. Další věcí, kterou hojně využívám, jsou Pages, což je vlastně obdoba Wordu ve Windows. Ten má výborné šablony pro textové dokumenty a podobné věci, což člověk fakt dost ocení. Pak jsou to Připomínky, které miluju hlavně skrz jejich skvělou synchronizaci. Píšu si do nich vše, co musím stihnout udělat a vždy vím, že to budu mít nějakým způsobem při sobě. Poslední dobou jsem si hodně oblíbila AirDrop, přes který si denně přeposílám s lidmi fotky v plné kvalitě. Pak třeba Music, to si zas pouštím, když jedu v autě a tak. Je toho spousta, ale už teď vidíš, že mě fakt nic nelimituje.

 

Super, vidím to úplně stejně. Člověk se jen musí naučit s těmi alternativami efektivně pracovat. Zaujala mě ale poslední část tvé odpovědi a nedá mi to se nezeptat. Co ty a hudba? Stahuješ zdarma z netu a cpeš to do iPhonu přes iTunes, nebo radši na iTunes rovnou nakoupíš a podpoříš tím umělce?

Ani jedno (smích). Využívám Apple Music. Měsíčně ji platím, abych mohla neomezeně stahovat přímo do iPhonu kdykoliv a kdekoliv. Nemusím se tak zdržovat nějakým čekáním na to, až budu u počítače.

 

Jasně, streamovací služby jsou teď dost v rozkvětu a těch výhody, co přináší, je nesčetně. Vraťme se ale zpět k iTunes. Krom dráhy youtuberky jsi totiž velmi dobře zabodovala i tam. Nechceš se nám trochu pochlubit?

No, na iTunes mám svou písničku (píseň Irreplaceable, na YouTube skoro 2 mil. zhlednutí – pozn. red.), kterou jsem vydala v dubnu minulý rok. Když byla k dispozici na iTunes, umístila se první měsíc v TOP10 nejstahovanějších. Myslím, že se to dá počítat jako úspěch.

 

To je bez debat skvělá vizitka. Tví fanoušci si ji určitě zamilovali, alespoň mi to tak přijde z jejich komentářů pod videem. Jak vlastně funguje kooperace Carrie a fanoušci? Mají třeba možnost ti nějak soukromě napsat jinam, než na mail?

Jsem dost aktivní na všech sociálních sítích, ale pravda je, že vlastně Instagram je jediná síť, kam mi můžou napsat opravdu soukromě. Ale chodí toho fakt hodně, takže často nestíhám ani odepisovat.

Takže zájem je o tebe opravdu veliký. Nesetkáváš se třeba někdy se závistí fanoušků, že máš iPhone a podobné dražší věci?

No, dříve byl iPhone podle mě poměrně nedostupná věc, takže kdo ho měl, byl ve společnosti považován za toho, kdo nemá hluboko do kapsy a má se dobře, takže tam ta závist asi trochu byla. Teď mi ale přijde, že si ho může dovolit skoro každý, takže závist vyloženě jenom kvůli iPhonu necítím. Občas se mi ale stane, že když jsem někde s MacBookem nebo Apple Watch, slyším od lidí věty typu „wow, ty se máš…, kde jsi na to vzala…?, taky bych si jen tak chtěl/a koupit něco takového…“. Závist bych to asi nenazvala, jen si myslím, že se ten ukazatel hloubky kapsy přesunul na trochu jiné produkty.

 

Takže u svých fanoušků vídáš často iPhony?

Na akcích a autogramiádách si toho popravdě nevšímám. Všimnu si maximálně, když mi ho dá někdo do ruky při focení, protože ho mám taky (směje se), ale jinak to takhle vůbec nesleduji a nezkoumám to.

 

Na YouTube už máš skoro 260 tisíc odběratelů. S tak početným publikem máš logicky určitý vliv, který pak zúročíš třeba při natáčení různých reklam na produkty ve videích a tak. Otázka tedy zní, zda bys například udělala reklamu pro Samsung, kdyby ti nabídl nejnovější telefon a krásný honorář, nebo je pro tebe Apple až taková srdcovka, že bys do toho nešla?

Dobrá otázka (směje se). Popravdě už jsem tuhle nabídku jednou dostala a musím hrdě říci, že jsem odmítla. Peníze jsou sice hezká věc, ale nechci kvůli nim cpát lidem něco, co bych si sama nepořídila. A takhle to dělám se vším.

 

To je hezká myšlenka, snad se jí drží i další youtubeři. Možná bude nejlepší to tímhle pozitivním vzkazem zakončit. Díky moc za rozhovor, měj se krásně a ať se ti dlouho daří.

Není za co, taky děkuju a ať se daří i vám.

 

carrie-kirsten-f

Dnes nejčtenější

.