Zavřít reklamu

K létu patří neodmyslitelně sport. Ať už jste profesionální sportovec, či jen občasný amatérský nadšenec, co si jen jde udělat chuť na pivo, určitě oceníte nějaký ukazatel času, který vám zároveň spočítá spálené kalorie, naběhanou vzdálenost či podobné veličiny. Jasně, na trhu je takovýchto produktů mraky a dají se sehnat za pár šlupek. Jsou ale tak kvalitní, aby alespoň chvíli vydrželi?

Za sebe musím říci, že jsem měl s výběrem tohoto produktu vcelku problém. Samozřejmě, mohu běhat s různými krokoměry a podobnými šílenostmi v telefonu. To pro mě však není úplně tím pravým ořechovým. Jsem spíš ten typ, který v čase letní přípravy na novou sportovní sezonu vyběhne z domu nejraději úplně na lehko. I hloupé klíče, které si s sebou musím občas vzít, mě vcelku dost iritují. Jediné, co snesu, je můj starý iPod Shuffle, který si připnu za kraťasy a další dvě hodiny o něm vůbec nevím. Jak ale vyřešit to, když se chci podívat na čas nebo si prostě jen udržovat tu tepovou frekvenci, kterou zrovna pro formování těla potřebuji?

Geniální řešení pro lidi, co mají při sportu rádi volnost

Řešením jsou bezesporu sportovní náramky, které toho mají ve svém repertoáru opravdu hodně a když nekoupíte nejlevnější neznámou značku, budete pravděpodobně dost spokojeni. Po pár vyloženě špatných kusech neznámých značek se mi do ruky dostaly náramky Fitbit Alta, kterých se budu v dohledné době držet jako klíště. Vzhledově jsou fakt hezké (naživo ještě více), na ruku sednou tak, že o nich ani nevíte a jejich měření je jedno z nejpřesnějších, které jsem kdy u podobného produktu viděl. Při sportování vám ukážou prakticky vše, co potřebujete bez zbytečných komplikací v podobě krkolomného ovládání. Pokud si je pořídíte pro každodenní nošení, taky bych v tom neviděl úplně problém. Nejsou sice tak smart, jako třeba watchky od Applu, nicméně službu v podobě zobrazení volajícího, upozornění na sms a dalších podobných jednodušších procesů zvládnout bravurně. S telefonem je spárujete přes Bluetooth, který by měl mít podle výrobce dosah až 20 metrů.

Jestli tedy hledáte něco na sportování a jste stejná sportovní povaha jako já, určitě jejich koupi zvažte. Uznávám, že jejich cena 2999 korun nemusí být pro každého příjemná (mimochodem, 2999 je cena na Alze po slevě, jinak stojí o 1000 víc). Na druhou stranu vám odpadnou starosti s taháním telefonu a dalších věcí s sebou, což je dle mého k nezaplacení. Pokud nemáte dvacetiklíčový svazek klíčů, lze si i je nějakým způsobem za řemínky zaháknout. Řemínky si můžete samozřejmě též kupovat v různých barvách a střídat je podle nálady či outfitu. Pokud tedy o něčem takovém uvažujete, určitě byste měli tuto alternativu také zařadit. Rozhodně nebudete litovat.

fitbit-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější