Zavřít reklamu

Pamatujete si ještě na úžasné zrcadlové tělo iPodu Touch? Pokud jste byli i vy jeho hrdými vlastníky, určitě si vzpomínáte na smutek ze škrábanců, které na jeho těle postupem času vznikaly. Z krásného futuristického hudebního přehrávače se tak za nějaký čas stal nevzhledný poškrábaný kus elektroniky. Naštěstí už je tento problém spíše hudbou minulosti a průmysl se posunul zase o kus dál.

Je ale fakt, že si na podobný zrcadlový vzhled nikdo až na výjimky netroufá. To by se ale mělo s příchodem iPhonu 8 změnit. Podle dostupných informací by totiž měla jedna z jeho variant tímto vzhledem oplývat. Podaří se ale Applu vytvořit tělo, které se stejně jako jeho předchůdce nepoškrábe?

Která varianta zvítězí?

CNBC přišlo se zajímavým tvrzení, hovoří o patentu zajišťujícím nepoškrabatelnost zrcadlového iPhonu. Protože se však zatím jedná jen o patent, není úplně jasné, jak by šla technologie dokonale implementovat. Vcelku podrobně však vysvětluje proces kombinace reflexní zrcadlové vrstvy spolu s povrchem průsvitné vrstvy, který by měl zajišťovat ochranu. Celý princip je založen na spojení reflexivní vrstvy plné kovových vloček s vrstvou transparentní, což by zajišťovalo velké množství odrážejícího se světla. Vzhledově by se pak tělo blížilo k eloxovanému kovu, který bych přirovnal například k barvě obyčejného klíče k bytovým dveřím.

Celá tato procedura by měla jablečnému telefonu zajistit hladký, spojitý povrch, který by byl zároveň silný a odolný proti poškrábání. Zároveň by se co do vzhledu skutečně podobal zrcadlu.

Druhá, a o poznání složitější varianta, je pak použití keramického povrchu s příměsí zirkonu, který by pak pod velkým tlakem opracoval až do finální podoby. Produkt by pak oplýval obrovskou pevnosti, která by byla pravděpodobně jiným způsobem nedocílitelná. Velkým mínusem je však složité opracování a vyleštění do požadované kvality.

Uvidíme, zda se Apple „pochlapí“ a se zrcadlovou variantou se v září skutečně představí. Celý proces je však tak komplikovaný, že si to úplně nemyslím. Respektive, komplikované jsou de facto všechny technologie a komponenty, které chce Apple do své nové vlajkové lodi natlačit, tak proč by si přidával práci ještě s tímto? Na druhou stranu, když už se do tak ambiciozního telefonu s chutí pustil, proč by nezkusil i zrcadlovou verzi? Co myslíte vy?

iphone mirror back

Dnes nejčtenější

.