Zavřít reklamu

Intel dnes představil novou řadu procesorů Purley Xeon, přičemž žádný z nabízených se podle specifikací nehodí pro nadcházející high-endový iMac Pro, který by měl v nejvyšší výbavě disponovat 18 jádry, ale zle si nepovede ani verze s 8 či 10 jádry. S vyrovnávací pamětí 42 MB a technologií Turbo Boost, která dosahuje až 4,5 GHz, nebude mít superzbraň cupertinské společnosti na světovém trhu žádnou konkurenci.

I přes fámy naznačující, že Apple použije v hvězdném modelu procesory Purley, aktuálně dostupné čipy neodpovídají těmto specifikacím. Současná řada nabízí čipy, u nichž technologie Turbo Boost dosahuje maximálně 3,80 GHz a u nichž nenajdete mezipaměť vyšší než 38,5 MB. Znamená to tedy, že procesory, které by měl Apple použít u iMacu Pro, ještě Intel nepředstavil.

Intel pravděpodobně v následujících měsících ještě představí další procesory Purley, protože čipy Xeon s kódovým označením Cascade Lake, které by také mohly pohánět špičkový počítač, budou k dispozici až v roce 2018, a tak nebudou připraveny včas pro iMac Pro, který by měl vyjít už v prosinci letošního roku.

Ze souborů firmwaru bety systému macOS High Sierra bylo zjištěno, že iMac Pro použije socket LGA3647, nikoliv LGA2066, což poukazuje na to, že iMac Pro bude používat serverové procesory Purley Skylake-SP.

iMac Pro 2017 FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější