Zavřít reklamu

Apple se v posledních letech snaží zdokonalovat mapy ve své aplikaci Apple Maps. Právě k mapování ulic pro Apple Maps cupertinská společnost začala před dvěma lety používat vozidla vybavená technologií LIDAR. A nyní rozšířila oblast o další dvě země, přičemž jednou z těch posledních je Španělsko.

V období od 3. července do 13. srpna budou vozidla zachycovat snímky ve španělských provinciích Biskajsko, Arratia-Nerbioi, Busturialdea, Durangaldea, Enkarterri, Greater Bilbao, Lea Artibai a Uribe-Kosta.

Apple sbírá data také v dalších oblastech Anglie, Francie, Itálie a v několika amerických státech. Podle všeho by data měla vylepšit Apple Maps, nicméně to, co Apple skutečně plánuje s daty dělat, zůstává zatím nejasné. Apple slibuje, že zachycené obličeje budou před zveřejněním rozmazány, a tak se spekuluje o tom, že nasadí Street View podobně, jak to má Google ve svých mapách. Ale je také možné, že snímky se budou využívat čistě pro autonomní systém, který se v Cupertinu vyvíjí.

V průběhu posledních dvou let Apple zmapoval více než 30 amerických států, ba dokonce několik dalších zemí včetně Anglie, Irska, Itálie, Francie a Španělska.

apple maps fb

Dnes nejčtenější

.