Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme hned na tři reproduktory od společnosti X-Mini. Jedná se o modely Kai X1, X2 a X3. Tato modelová řada nabízí malé a skladné bezdrátové reproduktory, které se vám budou vejít do kapsy (v případě X1) či bez problému do batohu nebo kabelky. Pokud tedy rádi posloucháte hudbu nahlas a reproduktor v telefonu vám nevyhovuje, X-Mini pro vás může mít řešení.

Specifikace

Začněme u nejmenšího modelu, tedy X1. Ten nabídne jeden 50mm driver s frekvenčním rozsahem 150Hz-18KHz a maximálním výkonem 3W, integrovanou baterii s kapacitou 500mAh a hmotností 150 gramů. Větší model X2 nabídne větší, 52mm driver s širším frekvenčním rozsahem 50Hz-18KHz, maximálním výkonem 5W, integrovanou baterií s kapacitou 2200mAh a vahou 270 gramů. Velikostně je zhruba 2x větší, než první model (viz galerie). Poslední model X3 má specifikace nejlepší. O zvukovou stránku věci se zde stará 66mm driver s frekvenčním rozsahem 50Hz-180KHz, maximálním výkonem 8W, integrovanou baterií o kapacitě 2200mAh a vahou 365 gramů. Všechny reproduktory disponují mikrofonem pro konferenční hovory a podporou Bluetooth 4.0 (X1 nabízí BT 4.1). Co se výdrže týče, X1 disponuje až 6 hodinami, X2 a X3 až 8 hodinami přehrávání. Oba větší modely disponují slotem pro microSD karty.

Balení

Balení je ve všech případech jednoduché a účelné. Kromě reproduktoru se v něm nachází také návod a nabíjecí Micro-USB kabel. Modely X2 a X3 mají v balení navíc ještě propojovací Micro-USB-3,5mm audio kabel. Jinak jsou všechna balení vyvedena kvalitně a reproduktory jsou v nich uloženy adekvátním způsobem tak, aby se jim při manipulaci s krabicí nic nestalo.

Zpracování

Zpracování je u všech reproduktorů v naprostém pořádku. Plastové tělo je příjemné na omak, u větších modelů se vyšší váha podepisuje na kvalitnějším vnímání reproduktoru. Model X1 je dělaný jako vyloženě cestovní (viz. poutko) a je velmi lehký. X2 a X3 již disponují pogumovanou základnou, která zajišťuje dobrou stabilitu. Matný stříbrný povrch působí decentně a kvalitně. U modelu X1 vypadají nejlaciněji dvě tlačítka, která nepůsobí příliš uhlazeným dojmem. Vzhledem k povaze reproduktoru to však není zas takový problém. U modelů X2 a X3 jdou tlačítka provedena dobře, s dobrou odezvou po stisknutí.

Ovládací prvky

Jak již padlo výše, model X1 má jen dva. První je tlačítko pro play/pause, druhé je párovací s potenciálně druhým X1 modelem, pro utvoření bezdrátového 2.0 systému. Tlačítka jsou pogumovaná a měkká. U modelu X2 je ovládacích prvků více. Nachází se zde klasický on/off slider a čtyř směrný ovládací panel, na kterém najdeme play/pause, ovládání hlasitosti (a zároveň přepínání písniček) a tlačítko označené velkým tiskacím M. To má také dvě funkce. Tou první je párování s druhým reproduktorem stejného typu, pro dosažení již zmiňovaného surround 2.0 zvuku. Druhá funkce tlačítka je změna zdrojů pro přehrávání (Bluetooth, microSD nebo audio-in).

Kvalita zvuku

Kvalita zvukového přednesu se logicky mění s tím, jak jdeme produktovou řadou směrem vzhůru. Nejmenší model X1 nabídne zvukové velmi omezený a plochý poslech, který je ovšem daný konstrukcí a velikostí produktu. Od reproduktoru o velikosti hokejového puku tak nemůžeme očekávat zázraky. I přes všechnu plochost se ovšem nedá zvuk linoucí se z 50mm driveru označit za špatný. I X-Mini Kai X1 hraje lépe, než vestavěné reproduktory v telefonech/tabletech (pokud nemáte nový iPad Pro). Rozhodně nabídne vyšší hlasitost. Větší model X2 je na tom již podstatně lépe. Zvuk již není tak plochý a ze zařízení se linou překvapivě silné basové linky (opět vzhledem k velikosti zařízení). Kai X2 by již mohl důstojně sloužit jako minireproduktor na noční stolek. Nemá dostatek výkonu na to, aby se stal zdrojem zvuku pro nějakou párty, ale pro ambientní poslech v pokoji dostačuje obstojně. Největší model X3 hraje logicky nejlépe. Nabídne nejsilnější a nejhutnější zvuk, basy jsou opět výraznější, výkonu už je poměrně dost a i s vysokou hlasitostí se pere dobře. I přes všechna pozitiva je výsledný zvuk stále lehce zastřený, ale to je spíše drobnost. V této cenové relaci (a především velikosti), se prostě zázraky čekat nedají.

Závěr

Reproduktory X-Mini Kai X1,2 a 3 jsou zajímavým a rozporuplným počinem. Nejmenší model je zcela jasně zaměřen na pohyb, na to, aby s vámi byl všude na cestách a abyste jej měli neustále při sobě. Naproti tomu však nedisponuje žádnou ochrannou certifikací IPXX, tedy jak proti prachu, tak proti vodě. Minimálně lehká voděodolnost by tomuto modelu slušela. Upřímně jsem výdrž v těchto podmínkách nezkoušel, ale výrobce se o žádné zvýšené odolnosti nezmiňuje, tudíž předpokládám, že zde prostě není. X2ka je asi nejvíce rozporuplná. Již není tak kompaktní jako X2 a hraje tedy lépe, ale je takovým zvláštním mezistupněm mezi X1 a X3. Je to právě model X3, který bych si z této trojce vybral. Zvukový projev je nejpříjemnější, stále se ovšem jedná o kompaktní reproduktor, který je velký jako hrnek na čaj. Na nošení po kapsách to už není, ale do batohu/kabelky se bude vejít bez sebemenšího problému.

  • Reproduktory X-Mini Kai můžete zakoupit zde: X1, X2 a X3

Můžete také využít exkluzivní 5% slevový kód „ZAVRELMEDIA17

x-mini-kai-x3-bluetooth-mono-reproduktor- (4)
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější