Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na nejmenší reproduktor, se kterým jsem měl kdy čest pracovat. Jedná se o maličký X-Mini Click 2, který váží úctyhodných 85 gramů. Ihned po pohledu na krabičku mě napadlo, jak asi bude takto malý a lehký reproduktor hrát – obvykle je totiž velikost s váha jedním z důležitých faktorů, které ovlivňují výsledný zvuk. Pojďme se tedy podívat, co se podařilo inženýrům z X-Mini do tohoto miniaturního těla dostat.

Specifikace

Začněme pohledem na oficiální specifikace. O zvuk se v tomto případě stará maličký 36mm driver s frekvenčním rozsahem 160Hz-16KHz a maximálním výkonem 3W. O provoz se stará integrovaná baterie o kapacitě 400mAh, která by měla zajistit výdrž až 6 hodin poslechu, v závislosti na stylu přehrávání. O přenos se stará Bluetooth 4.2 s dosahem do 10 metrů a podporou profilů A2DP, HFP a HSP. Rozměry reproduktoru jsou 50x30mm a váha je již zmiňovaných 85 gramů. Zajímavostí tohoto modelu je, že se dá používat jako spoušť pro fotoaparát, díky speciálnímu vestavěnému tlačítku.

Balení

Balení je standardní a zaujme velmi malými rozměry. Jakmile se podíváme dovnitř, je hned jasné proč. Kromě obvyklých informací, které jsou na balení uvedeny, se zde nachází také 1:1 zobrazení samotného reproduktoru. Už jen pohledem na balení si tak můžete udělat představu, jak je X-Mini Click 2 malý. Uvnitř se kromě samotného reproduktoru nachází také Micro-USB kabel pro nabíjení a návod.

Zpracování

Překvapením je to, jakým způsobem je reproduktor postaven. Tělo je z broušeného hliníku, na horní straně se nachází kovový perforovaný díl, skrze který se line hudba z hrajícího reproduktoru. Spodní strana obsahuje gumové tlačítko, ve kterém je zabudovaný také nabíjecí Micro-USB konektor. Vše je zpracováno perfektně, prolisy v kovových částech jsou přesné a vypadají dobře. Click 2 působí velmi příjemným dojmem.

Ovládací prvky

Vzhledem k velikosti bude tento odstavec poměrně stručný. Jediným ovládacím prvkem na celém zařízení, je tlačítko na jeho spodní straně, které má hned několik funkcí. Jeho dlouhé podržení funguje jako zapnutí a vypnutí. Jedním stiskem se ovládá přehrávání, tedy klasická funkce play/pause, a dvojstisk slouží jako již zmiňovaná spoušť pro fotoaparát. Pokud si ve svém telefonu či tabletu otevřete aplikaci fotoaparátu, focení po dvojkliku je téměř instantní. Jedná se o zajímavou funkci, která se jen tak někde neobjevuje!

Kvalita zvuku

Zde nastalo zdaleka největší překvapení. Už při vybalování z krabičky mi bylo jasné, že takovýto maličký kus reproduktoru prostě nemůže hrát dobře. Čekal jsem plochý, zastřený a extrémně nepřesný zvukový projev. O to větší překvapení se dostavilo, když se reproduktor poprvé rozehrál. Z perforované části těla se vynořil příjemný neutrální zvuk, který rozhodně nezněl tak, jak by se při pohledu na Click 2 očekávalo. Přednes byl překvapivě čistý a nedocházelo ke zkreslení. Basy jsou logicky slabší, ale o to více vyniknou výšky a středy. Na svou velikost nabízí reproduktor poměrně slušnou sílu (3W). Na ozvučení místnosti plné lidí to stačit nebude, ale jako podkres, například při sezení v parku, v tom nevidím sebemenší problém. Zvukový projev je velmi příjemný a osobně jsem Click 2 testoval déle, než jsem původně čekal. Vzhledem k velikosti a ceně tedy slušné překvapení.

Závěr

X-Mini Click 2 je asi nejzajímavějším kusem, které jsme tu v posledních recenzích od X-Mini měli. Na to, jak je reproduktor miniaturní, totiž hraje poměrně slušně. Jeho extrémně kompaktní velikost a nízká váha umožňují mít jej neustále při sobě, ať už jdete kamkoliv. Click 2 se bude vejít do každé kapsy, o batohu či kabelce ani nemluvě. Poutko, které se u reproduktoru nachází, je v tomto ohledu dalším praktickým prvkem navíc. Za 800 korun tak jde o velmi zajímavý počin, který by mohl zaujmout spoustu potenciálních zájemců. Jedinou výtkou může být absence jakékoliv úrovně ochrany proti vodě a prachu. Takovýto „mobilní“ reproduktor by si ji opravdu zasloužil.

  • X-Mini Click 2 si můžete zakoupit zde

Naši čtenáři mohou využít také exkluzivního 5% slevového kódu „ZAVRELMEDIA17

X-Mini-Click-2-FB

Dnes nejčtenější

.