Zavřít reklamu

V iOS 11 existuje zvukový soubor, který by mohl být spjatý s potenciálním bezdrátovým nabíjením. Zvukový soubor nesoucí název „engage_power.caf“ byl nahrán na YouTube, přičemž z nahrávky je patrné, že je odlišný od zvukového souboru „connect_power.caf“, který se přehraje pokaždé, když je k iPhonu připojen Lightning kabel.

Ve videu nahraném na YouTube jsou oba zvukové soubory porovnávány, přičemž ten nový má delší a výraznější zvuk. Použít by se tak mohl například k signalizaci toho, že iPhone je správně nabíjen, pokud by šlo o bezdrátové nabíjení.

Jak název souboru, tak i samotný zvuk naznačují, že má zvuk symbolizovat nabíjení. Bohužel, prozatím se jedná o čisté spekulace, protože Apple nepotvrdí, proč tento soubor do iOS 11 přidal. Apple je tajnůstkář.

Ve skutečnosti existuje několik zvukových souborů v systémech iOS 10 a 11, které se nepoužívají a nemají žádný účel, a tak není úplně jasné, zda bude nakonec tento zvuk nabíjení do iOS 11 přidán. Jedná se o skrytý zvukový soubor, který není přístupný na zařízeních se systémem iOS 11, ale je přístupný pouze pomocí počítače.

Předpokládá se, že bezdrátové nabíjení bude součástí ikonického iPhonu 8, který má být představen na podzim letošního roku společně s dalšími dvěma zařízeními (iPhone 7s a iPhone 7s Plus). Nicméně nad způsobem nabíjení stále visí otazníky, prozatím jsou to všechno jen spekulace a předpoklady.

Počátkem letošního roku se začalo spekulovat o tom, že Apple chce zabudovat bezdrátové nabíjení na delší vzdálenost, neboť navázal partnerství se společností Energous. Ale tato technologie nemusí být ještě natolik dokonalá, aby ji cupertinská společnost použila v iPhonu. Bezdrátové nabíjení s delším dosahem má stále problémy, například nabíjení je se zvyšující se vzdáleností mezi přijímačem a vysílačem pomalejší.

Apple bezpochyby pracuje na bezdrátovém nabíjení na dlouhou vzdálenost, ale poslední informace naznačují, že iPhone 8 bude mít induktivní nabíjení, které je jednodušší. Induktivní nabíjení, které používá i Apple Watch, vyžaduje, aby se iPhone položil na nějaké nabíjecí zařízení, například na dock. Samozřejmě by to bylo jednodušší než připojovat kabel do konektoru, ale stále se nejedná o bezkontaktní řešení.

bezdratove nabijeni fb

Dnes nejčtenější

.