Zavřít reklamu

Stejně jako každý rok, tak i v letošním roce Apple oslavoval Pride 2017 v několika městech po celém světě. Cupertinská společnost se zúčastnila pochodů v San Franciscu, New Yorku a Torontu. Tim Cook se o zážitek podělil i na Twitteru.

Apple pro své zaměstnance, kteří se chtěli zúčastnit průvodu, vyrobil trička s duhovým logem. V San Franciscu Apple požádal uživatele, aby fotky z Pride 2017 sdíleli na Twitteru pod hastagem #ApplePride. Tim Cook na Twitteru popřál „Happy Pride 2017“ všem zaměstnancům, jejich rodinám a zákazníkům po celém světě.

Apple už dlouho podporuje iniciativy LGBTQ. Už několik let po sobě se účastní těchto pochodů, přičemž při této příležitosti například vydává exkluzivní náramky pro Apple Watch. Dokonce samotný Tim Cook se účastní průvodu v San Franciscu.

Podívejte se na fotky, jak se Apple zúčastnil Pride 2017:

Začátkem tohoto měsíce Apple představil duhový pásek pro Apple Watch, přičemž oznámil, že částí zisku z kolekce Pride Edition podpoří organizace sexuálních menšin po celém světě. Speciální náramky jsou k dispozici v obou variantách 38 mm a 48 mm. „Apple je hrdý na to, že může podpořit organizace bojovníků za práva sexuálních menšin a dopomoct tak ke změnám k lepšímu,“ je uvedeno na stránce produktu.

Apple se také postavil proti kontroverzním právním předpisům, jež diskriminovaly skupinu LGBTQ. Už několikrát podporoval právní předpisy zaměřující se na antidiskriminační úsilí LGBTQ. Tim Cook byl oceněn za své úsilí, které se týká právě práv LGBTQ.

pride fb

Zdroj: Twitter

Související články

Dnes nejčtenější

.