Zavřít reklamu

V dnešní recenzi se podíváme na vskutku zajímavý kus techniky. Je to zhruba rok a půl, co se tu na webu objevila recenze Harman/Kardon Aura Studio 1. generace. Už tehdy nás promakaný a designově skvěle vyvedený reproduktor ohromil. Rok se s rokem sešel a na trh se pomalu ale jistě dostává druhá generace a právě tu podrobíme dnešnímu testu. Jak si vede v porovnání s loňským modelem, a nejen to, se dozvíte dále v textu.

Specifikace

Začněme pohledem na oficiální specifikace, kterými se výrobce v tomto případě chlubí. O mimořádný zvukový zážitek se stará kombinace jednoho 112mm wooferu a šesti 40mm tweeterů s celkovým výkonem 60W a frekvenčním rozsahem 50Hz – 20kHz. Napájení reproduktoru probíhá přes klasický síťový zdroj s maximální spotřebou 57W (0,5W v pohotovostním režimu). Reproduktory můžete se svými zařízeními propojit jak přes klasický Aux konektor, nebo přes tradiční Bluetooth, jehož výkon je max. 10 dBrn a podporuje moduly (GFSK, π/4 DQPSK a 8DPSK). Samozřejmostí je vestavěný mikrofon pro konferenční hovory. Harman/Kardon Aura Studio 2 je dostupná pouze v černé barvě. Stejně jako sesterské produkty v nabídce, i Aura Studio 2 podporuje propojení s několika reproduktory najednou.

Balení

Vzhledem k velikosti reproduktoru dostanete do ruky poměrně velkou krabici. Samotný reproduktor je důkladně zabalený, kvalitní polstrování by mělo zabránit případným škodám (zejména na skleněné části) a ještě je obalen v klasické plastové fólii. Na obalu se dozvíte vše podstatné, co o produktu potřebujete vědět. Součástí balení je kromě samotného reproduktoru také napájecí kabel, návod a další dokumentace.

HK Resize_HK_AUra_Studio2_904x560_3

Zpracování

Jedná se o poměrně high-endový produkt, zpracování tomu tedy naprosto odpovídá. Základna je potažena kvalitní černou textílií, ze které vyčnívá pouze stříbrný nápis Harman/Kardon. Nad ní se nachází tenký černý pás, na kterém je místo pro prvky dotykového ovládání. Zbytek tvoří ikonická skleněná nádoba, je obsahuje zvukovodnou dutinu, která se stará o přenos basové části spektra z reproduktoru ven. Vnitřní část je vyvedena ve velmi efektním provedení, kterému dominuje ambientní osvětlení, které je nejvíce efektní ve tmě. Za zmínku stojí také kvalitně provedené nohy, které zařízení propůjčují skvělou stabilitu.

Ovládací prvky

Jak padlo v odstavci výše, veškerá manipulace s reproduktorem se provádí skrze dotyková tlačítka, která se nachází na černém pásu okolo celého reproduktoru. Jedná se o tlačítka vypnutí/zapnutí, vypnutí/zapnutí světelných efektů, zvyšování/snižování hlasitosti, párovací Bluetooth tlačítko a v neposlední řadě také tlačítko na příjem hovoru. Na zadní straně se nachází panel pro vstupy a výstupy, zde najdeme již zmiňovaný Aux, dále servisní USB konektor a konektor pro napájení.

HK Resize_HK_AUra_Studio2_904x560_1

Kvalita zvuku

Zvukový přednes ovšem to, oč tu běží. A stejně jako loni, i v tomto případě není co vytknout. V první řadě je nutno podotknout, že Aura Studio 2 nabízí opravdu hodně výkonu. Běžnou místnost dokáže proměnit v koncertní síň, až je skoro škoda reproduktor používat v takovém prostředí. Reproduktor by neměl problém zaplnit větší prostory. Pomáhá tomu i konstrukce, díky které se zvuk roznáší do celého okolí a není soustředěn jen do jedné části prostoru (jedinou výjimkou je prostor přesně uprostřed zadní části, kde, vzhledem k přítomnosti I/O, žádné reproduktory nejsou). Zvukový přednes jako takový je vynikající. Basy jsou silné a vzhledem k velikosti zařízení (nejedná se o masivní a těžký HiFi reproduktor) překvapivě hutné. Středové pásmo je poněkud upozaděno, na úkor výšek, které jsou naopak více akcentovány. Nejedná se o klasický „V“ zvuk, ale o neutrální poslech také nejde. Zvukové nastavení tak odpovídá obecnějšímu standardu. Aura Studio 2 si hravě poradí s plejádou hudebních žánrů a nic jí nedělá problém. V případě poslechu nějaké Drum’n’Bass hudby (či čehokoliv jiného, kde jsou dominantní silné basy) doporučujeme zvolit vhodný prostor pro usazení reproduktoru. Lehký konferenční stolek (a obsah na něm) nemusí silné basové linky příliš dobře snášet :)

Ergonomie

Bluetooth párování je zcela standardní a funguje tak, jak jste na něj zvyklí z ostatních zařízeních. Reproduktor jsem testoval na několika zařízeních (3 iPhony, iPad, MacBook a dva notebooky s Windows). Na jednom Windows laptopu se objevil problém s párováním, to však může být způsobeno nějakou kolizí vnitřních driverů. Jinak nenastal žádný problém a komunikace mezi reproduktorem a zdrojovým zařízením byla bez problémů. A to i přes několik zdí téměř 90 metrového bytu.

HK Resize_HK_AUra_Studio2_904x560_2

Závěr

První Aura Studio se nám velmi líbila a o druhé nelze říci cokoliv jiného. Po zvukové stránce není co vytknout, ikonický design je stále stejně atraktivní a ambientní osvětlení dodá reproduktoru nějaký ten šmrnc navíc. Za 300€ tak dostanete velmi zajímavý kus hardwaru, který upoutá pozornost každého, kdo k vám přijde na návštěvu. Je jasné, že část ceny připadá nevšednímu provedení a proto si musíte sami odpovědět na otázku, zda-li vám tento produkt za oněch 300€ (necelých 8 tisíc korun) stojí.

Harman/Kardon Aura Studio 2 můžete zakoupit například zde

Aura Studio 2 (8)

Dnes nejčtenější

.