Zavřít reklamu

Zaujal vás nový, deseti a půl palcový iPad Pro? Pokud ano, určitě též zapřemýšlíte o zakoupení speciálního příslušenství, které si pro nás Apple přichystal. V dnešním článku se zaměříme pak především na Smart Keyboard. To je klávesnice představená již v roce 2015 jako praktický doplněk iPadu Pro. Klávesnice sama slouží též jako ochranný obal pro tablet a je s ním propojena přes tzv. Smart Connector.

Apple říká, že nové iPady Pro jsou výkonnější než většina PC notebooků na trhu. Propaguje je jako dokonalé zařízení pro umělce a jako nejlepší přenosné a produktivní zařízení. A někdy se až dokonce zdá, že je nazývá „náhradou za klasické počítače“. Dnes si tuto konkrétní myšlenku trochu podpoříme. Ukážeme si totiž 6 klávesových zkratek, které můžete použít s vaší Smart Keyboard u iPadu Pro. Zkratky se pohybují na úrovni těch, které známe z macOS. Díky následujícím tipům tak můžete zvýšit svou každodenní produktivitu.

Udělejte snímek obrazovky

Stejně jako na počítačích Mac, i na iPadu lze pořídit snímek pomocí klávesové zkratky. Stačí jen zároveň podržet znaky Command + Shift + 3. iPad pořídí snímek přávě zobrazené plochy a obrázek uloží do fotogalerie zařízení.

Editujte a formátujte text

Dokonce i tyto zkratky jsou na iPadu běžné. Setkat se s nimi můžete v aplikacích jako Microsoft Word, Pages nebo třeba Poznámky.

  • Jedna z nejběžnějších a nejznámějších funkcí je Command + B, což text udělá tučným. Dále Command + I, který změní font na styl kurzíva. A nakonec Command + U pro podtržení textu.
  • Držte Command a k tomu použijte klávesy + nebo pro oddálení nebo přiblížení okna.
  • Command + CCommand + Vjsou též dostupné zkratky pro kopírování a vložení.
  • Pokud na iPadu potřebujete zobrazit softwarovou klávesnici, například kvůli psaní emotikon, stiskněte hardwarové tlačítko Esc na vaší Smart Keyboard nebo pokud je zobrazena na displeji, na ikonu globu/smajlíka.

Otevřete přepínač aplikací

Podobně jako na Macu, můžete otevřít přepínač aplikací pomocí Command + Tab. Jakmile se přepínač zobrazí, držte Command a klikejte na Tab – takto budete rychle přeskakovat mezi jednotlivými aplikacemi.

Otevřete Spotlight

Spotlight je bohužel málo využívaná, přesto velmi užitečná a mocná funkce. Dokáže vyhledat soubory, zprávy, emaily, obrázky ve vašem zařízení, zobrazit návrhy od Siri nebo vyhledávat v Mapách či na Internetu. Stačí podržet Command + mezerník a zobrazí se hledací okno.

Zkratka alá tlačítko plochy

Při používání klávesnice jistě není příjemné vypínat aplikace pomocí klikání na Home Button. Proto můžete využít zkratku Command + H, která vše vyřeší za vás.

Zobrazte všechny dostupné zkratky Smart Keyboard

Asi nejužitečnější zkratkou je zobrazení všech dostupných zkratek pro danou, právě otevřenou aplikaci. Vše vyvoláte podržením klávesy Command. Zobrazí se nabídka se všemi zkratkami, které je možné použít v užívané aplikaci.

iPad-Pro-Keyboard-fb

Zdroj: iDrop News, Cult of Mac

Dnes nejčtenější

.