Podpořte spolu s námi handicapovaného Tomáše, aby si splnil sen a mohl sportovat

Díky hybridnímu handbike adaptéru by vozíčkář Tomáš mohl sportovat a zlepšit svůj fyzický stav. Je to jediný pohyb, který mu jeho 13x operovaná záda dovolí. Tato věc stojí 155 000 Kč a není vůbec  hrazena pojišťovnou. Naše redakce mu chce pomoci k cestě ke snu a svobodě pohybu, zlepšení fyzické kondice. Podpoříte ho taky? Tomáš nám o sobě něco pověděl.

Jak to začalo?
Narodil jsem se předčasně v roce 1986 s dětskou mozkovou obrnou. Nikdo tehdy ještě moc nevěděl, co to znamená. Rozsah diagnózy se ukázal teprve v roce, kdy jsem nechtěl chodit a sedět. Následovalo nekonečné kolečko vyšetření a lékařů. K základní diagnóze se tak přidala těžká skolióza. To vše dohromady si vyžádalo celkem třináct operací, po kterých mám páteř zpevněnou titanem, a díky kterým žiju. Zároveň s tím mám ovšem omezené možnosti pohybu, které mi znemožňují provozovat jakýkoliv druh sportu a posilovat tak svaly, které celoživotním sezením na vozíku ochabují, čímž se můj zdravotní stav stále zhoršuje.

Až nyní, v 31 letech, jsem dostal možnost vyzkoušet si jízdu na kole za pomoci speciálního hybridního adaptéru. Ten se jednoduše přicvakne k vozíku a vy pak jen navolíte, zda chcete jet sami, či potřebujete trochu popostrčit. Je to nepopsatelně skvělý pocit, když jedete svobodně (a ne na elektrickém vozíku) a můžete se aktivně fyzicky zapojit. Když cítíte nejen únavu, ale i svaly a víte, že děláte něco pro sebe. A i když vás tělo ráno bolí, chcete jet znova! Vychutnat si pocit svobody, sportování, endorfinu a štěstí. Posouvá mě to úplně někam jinam. Ale – celý handbike stojí 155 000 Kč a nehradí jej zdravotní pojišťovna. I přes to chci makat na svém zdraví!

Bez názvu

Co děláš?
Každý jsme něčím výjimečný a něco umíme. I přes svůj těžký handicap žiju život na 150%. Miluju svojí práci. Neziskovým organizacím pomáhám získávat podporu, dárce, zajišťuji jim PR. Pomáhám rovněž známým v několika projektech. Při tom všem ale trochu zapomínám na sebe. Když je čas, rád fotím a toulám se přírodou. Miluju svou rodinu, dceru. Možnost sportovat je to, co mi výrazně chybí.

Dlouho jsem svůj sen odsouval, myslel si, že peníze neseženu, že to nejde. Člověk ale musí věřit a ono to jde. Pokud my lidé v něco věříme, přejeme si to a vzájemně si pomůžeme, dokážeme to! Doufám proto, že lidé prostřednictvím výzvy můj projekt a cestu za snem podpoří! 155 000 Kč je šílená suma, jako za auto. Ale ten pocit štěstí z toho, že člověk dělá něco pro sebe a může sportovat a zlepšit svůj zdravotní a fyzický stav? TEN STOJÍ ZA TO! Pomůžete mi, abych mohl ještě letos vyrazit na projížďku? Odměnou vám bude moje radost a třeba i společný výlet!

Co je tvůj cíl?
Začít sportovat a stát se více nezávislým, soběstačnějším. Díky handbiku mohu konečně posilovat svaly i celé tělo a zlepšit tak svůj fyzický stav.

Jak Tomášovi pomoci?
Pomůžete mu spolu s naší redakcí, aby mohl ještě letos vyrazit na projížďku? Odměnou vám bude jeho radost, štěstí a třeba společný výlet! Veškeré informace, aktuality najdete na údálosti venované Tomášovi. Pokud chcete pomoci, možnosti jsou následující:

 • transparentní bankovní účet č. 2501236926/2010
 • zaslání peněz přes hithit kampaň – zatím v procesu schvalování (sledujte jeho událost)
 • osobní bankovní účet č. 1204599013/3030 – pokud se někdo stydí nebo nechce být odhalen na transpart.účtu. Prostředky poté budou přesunuty na transpar.účet a dostanete potvrzení.

Na dary lze poskytnout darovací smlouvu, potvrzení o daru. Dárce – právnická osoba má nárok na uplatnění odčitatelné položku, pokud hodnota jednoho daru (nebo všech darů jedné organizaci) bude činit alespoň 2000 Kč. Základ daně lze snížit nejvýše o 5 % základu daně. Pokud je dárce plátcem DPH a poskytuje věcný dar, může mu vzniknout povinnost odvést DPH z hodnoty daru. Tato DPH je pro dárce dalším nákladem spojeným s darem. Finanční dary nejsou předmětem daně z přidané hodnoty.

Něco o handbike adaptéru, který může Tomášovi pomoci
Attitude Hybrid je ideální pro klienty se sníženou svalovou schopností horních končetin i pro klienty, kteří si při dlouhodobém zatěžování horních končetin nemohou jejich plné zatížení dovolit. Díky motoru s násobičem síly získáte volnost pohybu zatěžování horních končetin nemohou jejich plné zatížení za využití vaší energie a zároveň v případě potřeby dostatek výkonu. Přehledný LCD displej zobrazuje všechny důležité informace: okamžitou rychlost, kapacitu baterie, odhadovaný dojezd a úroveň pomoci motoru násobiče. Ergonomicky tvarované hnací kliky efektivně přenášejí energii vašich paží tak, aby nedocházelo ke kontaktu s vaším tělem. Více informací se dočtete přímo zde.

 • Základní cena:155 000 Kč
 • Úhrada ZP:0 Kč
 • Doplatek klienta:155 000 Kč
 • Kód ZP:Nehrazeno

|
1
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Illustrations Of Facebook Inc.’s Instagram As App Changes Its Look
Instagram ukončil testování novinky, kterou žádný z uživatelů nechtěl
Netflix
Netflix začne brzy nabízet nový druh obsahu, který ocení především milovníci her
telstar
V míči pro letošní fotbalový šampionát je NFC čip. Nabízí díky němu skvělé vychytávky
nokia 3310 fb
Podívejte se, jak by vypadala legendární Nokia 3310 jako smartphone
Tesla
Nad Teslou se stahují mračna. Mnoho jejich zaměstnanců přijde o práci
google translate fb
Aplikace Google Překladač pro iOS se dočkala slušného vylepšení
huwei fb
Huawei hlásí útok na Apple. Pomoci mu v tom má hlavně Evropa a Asie
alcohol-428392_1920
Uber má zajímavý plán, jak zatočit s opilými pasažéry
Erik Finman fb
Bitcoinový magnát se rozhodl udělat radost postiženému chlapci skvělým vynálezem
Adam Karpathy Tesla
Slovenský vedoucí projektu Autopilot od Tesly prozradil zajímavé detaily o jeho vývoji
fbi-dog
Služba Najít iPhone má konkurenci. Elektronická zařízení dokáží vyčmuchat i speciální psi
LSA fotosoutez vyhlaseni 5 kola
Vyhlášení 5. kola fotosoutěže s LsA o Apple Watch 3 a AirPods
Tesla
Tesla se chystá posunout své elektromobily na zcela novou úroveň netradičním vylepšením
Abrams
Režisér J.J. Abrams rozjíždí nový ambiciózní projekt. S filmy však nemá nic společného
batoh alza
Nevykradnutelný batoh XD Design můžete nyní získat za nejnižší cenu na českém trhu
emoji iphone fb
Google se vydal ve šlépějích Applu, jednu ze svých emoji předělal podle jeho vzoru
GDPR FB
Nová starost o internetové soukromí pohledem experta ze Seznam.cz
iPhone 8 Plus camera FB
V Austrálii bude muset Apple již brzy poskytovat přístup k šifrovaným datům zločinců
Leitz