Zavřít reklamu

V poslední době se objevují nové a nové informace o chystaném iPhonu 8. Ten by měl být doslova prošpikovaný nejmodernějšími technologiemi a vymoženostmi. Pokud se ptáte, proč tento telefon pravděpodobně Apple představí zrovna letos, podívejte se do kalendáře. Přesně před deseti lety totiž jablečná společnost ukázala první iPhone a změnila jím svět chytrých telefonů. A právě s prvním iPhonem se váže řada opravdu zajímavých a leckdy až neuvěřitelných historek z jeho vývoje.

Jeden takový příběh spatřil světlo světa v nové knize, která právě o prvním iPhonu v těchto dnech vznikla. Podle informací, které spisovatel získal od svých zdrojů, měl totiž iPhone 2G původně dostat fyzickou klávesnici. Respektive za ní údajně někteří přední představitelé Applu velmi lobovali. Jedním z nich byl prý i Phil Schiller.

Zásadní problém příběhu je však v tom, že se ve skutečnosti neví, zda je to pravda či nikoliv. Tento fakt totiž popírá i samotný Schiller, který podle svých slov nikdy nic takového neřekl. Autorův zdroj si však stojí neoblomně za svým.

Schiller proti všem

Jeho zdroj mu údajně celou situaci vykreslil tak důkladně, že ji celou rovnou i zaznamenal do své knihy. V ní stojí, že Schiller spolu s ostatními spolupracovníky seděli u stolu a Schiller neustále opakoval, že iPhone musí mít pevnou klávesnici. Ostatní mu oponovali s tvrzením, že fyzická klávesnice funguje teď (v roce 2007 a dříve), ale budoucnost patří jiné technologii, na což Schiller nepřistoupil a znovu zopakoval, že fyzická klávesnice prostě musí být.

Příběh je to vskutku zajímavý, o tom není pochyb. Dokážete si totiž představit, jak by první iPhone s fyzickou klávesnicí vypadal? Teď se nám to zdá jako neuvěřitelné sci-fi. Na druhou stranu, kdyby kdysi opravdu s fyzickou klávesnicí přišel, mluvili bychom nyní jako o sci-fi i o dotykovém displeji.

Nicméně abychom celou situaci nějakým způsobem rozklíčovali, povíme vám úplně závěr. Sám Phil Schiller se po dozvědění této informace na svůj twitterový účet napsal, že se tento příběh opravdu nikdy nestal. Jeho tweet si přečetl i Tony Fadell, který byl jednak Philovým kolegou a druhak „spoluautorem“ knihy díky jeho vzpomínkám na vývoj iPhonu. Následně se pak Schillera zastal a na svůj Twitter napsal, že si Schillera váží jako svého kolegy i dobrého přítele a že příběh o fyzické klávesnici se nezakládá na pravdě. Později společně požádali autora knihy, aby tuto informaci přepracoval a pozměnil.

Nakonec se to vše může zdát jako rozklíčovaná záhada se šťastným koncem. Ostatně, z části tomu tak opravdu je. Není ale možné i to, že by se Schiller za své tehdejší myšlenky a názory natolik styděl, že je radši před celým světem popře, aby nebyl označován za málo inovativního? Na tuto otázku se odpověď nikdy nedozvíme.

iphone-fyzicka-klavesnice

Zdroj: cultofmac

Dnes nejčtenější

.