Zavřít reklamu

Doposud se objevila už spousta teorií o tom, jak bude vypadat a jaké funkce bude mít očekávaný iPhone 8. Obrovský otazník visí nad technologií Touch ID. Jelikož se zdá takřka stoprocentní, že výroční model bude disponovat displejem od okraje k okraji, potom se objevilo několik návrhů, jak by mohl být do zařízení zakomponován senzor otisků prstů. I když tajně doufáme, že bude integrován pod displej, světlo světa spatřily i další návrhy, jako je Touch ID na zádech či Touch Bar ve spodní části displeje. A dnes zveřejněný patent ukazuje čtvrtou možnost.

Patent, jehož název zní Finger biometric sensor assembly including direct bonding interface and related methods, popisuje způsob vkládání čtečky otisků prstů do tlačítka. Jeden z výkresů ukazuje, že by se mělo jednat o součást power buttonu.

Samotný patent je technického charakteru, přičemž se zabývá především spojovacím materiálem mezi samotným senzorem a vnější vrstvou. Patent popisuje, jak může vnější vrstva tlačítka obsahovat nesmírně tenký kus skla či safíru. Z patentu vyplývá, že vkládání čtečky otisků prstů do tlačítka na horní části zařízení je pouze jedním z možných příkladů, zdá se však, že se to považuje za preferovanou možnost.

Už jsme sice viděli prototypy a rendery s Touch ID na zadní části zařízení, ale většina bude souhlasit s tím, že by to nebylo nejvhodnější řešení. Bude mít snad iPhone 8 integrovaný Touch ID do power buttonu? Uvidíme, necháme se překvapit, s čím Apple na podzim překvapí.

Apple patent Touch ID power button
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
iPhone-8-iDrop-News-Exclusive
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější