Zavřít reklamu

Očekávaný iPhone 8 podle nové zprávy bohužel nenabídne  gigabitové LTE jako nejnovější konkurenční smartphony. Qualcomm je totiž v současné době jediná společnost, která disponuje čipy s podporou sítí čtvrté generace o rychlosti více jak jednoho gigabitu, avšak kvůli nedávným sporům s Applem se čipy v iPhonu 8 pravděpodobně vůbec neobjeví.

Právě modernizované mobilní sítě a nejnovější mobilní modem Snapdragon X16 od Qualcommu umožňují Gigabit LTE. Modem už si pomalu razí svou cestu do nejnovějších vlajkových lodí s Androidem (například nejnovější Galaxy S8 a S8+), přičemž nabízí rychlost 1,2 Gbps.

Bloomberg uvádí, že kvůli pokračující právní bitvě mezi Applem a Qualcommem týkající se licenčních poplatků za porušení patentů, nadcházející generace nenabídne nejrychlejší možný přenos dat. Problém však je, že Qualcomm je momentálně jedinou společností vyrábějící LTE modemy. Vzhledem k pokračujícím sporům se Apple nemůže spoléhat pouze na Qualcomm čipy, a tak bude používat čipy jak od Qualcommu, tak i Intelu, jak tomu bylo i v minulých letech.

Apple přestal platit licenční poplatky Qualcommu úplně, a to poté, co společnost obvinil z toho, že nedodržuje spravedlivé, přiměřené a nediskriminační pokyny (FRAND). Qualcomm se bránil protinávrhem a snažil se, aby byl zakázán prodej iPhonů v USA.

Mezitím Intel pracuje na modemu, který nabídne Gigabit LTE, ale výroba se nestihne do doby, než se objeví iPhone 8. Apple tak nemůže v jubilejním modelu nabídnout tuto funkci. Pro sítě v USA to bude problém, protože se zde snaží prosadit novou funkci Gigabit LTE. Zároveň by tak iPhone 8 zaostával za konkurencí, jako je Samsung Galaxy S8.

iphone 8 fb

Dnes nejčtenější

.