• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  První recenze na nové iMacy a 12″ MacBook jsou na světě

  Na pondělní WWDC Apple oznámil aktualizaci produktové linie svých počítačů. Nového vydání se dočkal mimo jiné MacBook Pro, iMac a MacBook. Mezi novinky v letošní várce počítačů patří rychlejší procesory Kaby Lake, rychlejší SSD, Fusion Drive v iMacu a navýšení RAM.

  Společnost Apple nyní umožnila některým novinářům otestovat nový iMac a MacBook a zjistit tak v praxi rozdíly mezi současnou a předchozí generací. Web MacRumors přinesl shrnutí názorů na MacBook, 21,5-palcový iMac a 27-palcový iMac.

  12″ MacBook

  Společnost Apple vybraným recenzentům poskytla model 1.2GHz Cor m3 dvanáctipalcového MacBooku. Na redaktory magazínu CNET lehce vyladěný stroj silně zapůsobil. Na stránce poznamenali, že největší a nejvíce vítanou změnou je nová a vylepšená klávesnice s křídlovým mechanismem druhé generace, se kterým jsme se mohli setkat u klávesnic loňské linie MacBooků Pro. Již po chvilce používání je poznat propastný rozdíl. Odezva je mnohem lepší a klávesy jsou stabilnější.

  S nadšenou odezvou se setkal i Intel Core m3 CPU v novém MacBooku, který skvěle postačuje pro aktivity typu procházení webu nebo streamování videa, ale stále bohužel postrádá dostatek výkonu, potřebného pro náročnější multitasking nebo high-endovou editaci videa. Upgradovaná konfigurace MacBooku nabízí 2,3 GHz dual-core Intel Core i5 a dual-core i7, spolu s vylepšením RAM od 8GB do 16GB. Všechny verze si zachovávají stejnou váhu a Retina displej.

  Servery The Verge a CNET poznamenaly, že náročnější uživatelé budou z MacBooku možná zklamáni, mimo jiné proto, že disponuje jen jedním jediným USB-C portem. Pro běžné denní používání a nenáročné aktivity není u většiny uživatelů zapotřebí ani více portů, ani vyššího výkonu, a upgrade na nový dvanáctipalcový MacBook pro ně tím pádem bude vítanou a znatelnou změnou k lepšímu.

  Řada lidí si klade otázku, zda nový MacBook překonal překážky, které uživatelům bránily v tom, aby na něj přešli. Tento dotaz je těžké zodpovědět. Redaktoři serveru The Verge trochu smutně konstatovali, že to nejzákladnější se zatím ještě nijak nezměnilo. Uživatelům, kterým jde především o rychlost, pak doporučili MacBook Pro, MacBook Air nebo dokonce Windows PC.

  Kromě jednoho jediného USB-C portu je jednou z dalších “bolístek” nového modelu nijak nevylepšená webkamera. Navzdory zmíněným nedostatkům se ale všichni redaktoři shodli na tom, že se stále jedná o zatím nejlepší verzi dvanáctipalcového MacBooku.

  21,5″ a 27″ iMac

  Co se týče iMaců, poskytl Apple recenzentům 4K konfiguraci 21,5-palcových iMaců s 3,4GHz Core i5 procesorem, 8GB RAM a 4GB Radeon Pro 560 GPU. V Engadget si všimli především lehkého zrychlení oproti předchozí generaci iMaců, které se projevuje například při spouštění aplikací Slack či Chrome. Fusion Drive byl ale recenzenty označen za “opožděný a stále nedostačující”, zejména u iMaců se 4K a 5K Retina displeji.

  S pozitivní odezvou se setkal ultrajasný displej, dva Thunderbolt 3 porty s podporou USB-C a Magic Keyboard s numerickou klávesnicí. Hliníkový design zůstává zachován i u nových modelů, recenzenti doporučují i low-endovou konfiguraci jako ideální pro mainstreamové uživatele, kteří hledají především spolehlivý stroj. Pro potřeby běžných uživatelů a kreativních, nenáročných typů půjde o ideální all-in-one počítač. Redakce The Verge testovala 27-palcový iMac s Intel Core i7 4,2 GHz čipem, 500GB SSD a 16GB RAM a výsledkem byl konstatování, že rozdíl je opravdu citelný.

  Redakce provedla test za použití Adobe Premiere Pro CC 2017, přičemž současně běžely ještě programy After Effects a Lightroom a 15 karet webového prohlížeče Safari. Editace fotografií byla naprosto bezproblémová a rychlost procesu dostačující. Změny se zobrazily prakticky ihned. Před editací fotografií nebyl kalibrován monitor a vše probíhalo při základním barevném nastavení.

  Server Mashable testoval 27-palcový iMac s čipem Intel Core i5 3.4 GHZ a 8GB DDR4 RAM. Redaktoři si všimli zejména bohatších barev a vyššího jasu displeje. Změna klávesy Shift u nové Magic Keyboard zapříčnila několik nechtěných stisků jiných kláves, není to ale nic, na co by bylo těžké si zvyknout a celkový pozitivní názor recenzentů na nový počítač to neovlivnilo. Testovaný iMac si také snadno a lehce poradil s kritičtějšími úlohami, jako je provoz Photoshopu, AutoCADu a Strata 3D.

  12palcovy Macbook 2017 FB

  Zdroj: MacRumors

  Leitz

  Diskuze

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online