První recenze na nové iMacy a 12″ MacBook jsou na světě

|
Kategorie:Mac
Diskuze

Na pondělní WWDC Apple oznámil aktualizaci produktové linie svých počítačů. Nového vydání se dočkal mimo jiné MacBook Pro, iMac a MacBook. Mezi novinky v letošní várce počítačů patří rychlejší procesory Kaby Lake, rychlejší SSD, Fusion Drive v iMacu a navýšení RAM.

Společnost Apple nyní umožnila některým novinářům otestovat nový iMac a MacBook a zjistit tak v praxi rozdíly mezi současnou a předchozí generací. Web MacRumors přinesl shrnutí názorů na MacBook, 21,5-palcový iMac a 27-palcový iMac.

12″ MacBook

Společnost Apple vybraným recenzentům poskytla model 1.2GHz Cor m3 dvanáctipalcového MacBooku. Na redaktory magazínu CNET lehce vyladěný stroj silně zapůsobil. Na stránce poznamenali, že největší a nejvíce vítanou změnou je nová a vylepšená klávesnice s křídlovým mechanismem druhé generace, se kterým jsme se mohli setkat u klávesnic loňské linie MacBooků Pro. Již po chvilce používání je poznat propastný rozdíl. Odezva je mnohem lepší a klávesy jsou stabilnější.

S nadšenou odezvou se setkal i Intel Core m3 CPU v novém MacBooku, který skvěle postačuje pro aktivity typu procházení webu nebo streamování videa, ale stále bohužel postrádá dostatek výkonu, potřebného pro náročnější multitasking nebo high-endovou editaci videa. Upgradovaná konfigurace MacBooku nabízí 2,3 GHz dual-core Intel Core i5 a dual-core i7, spolu s vylepšením RAM od 8GB do 16GB. Všechny verze si zachovávají stejnou váhu a Retina displej.

Servery The Verge a CNET poznamenaly, že náročnější uživatelé budou z MacBooku možná zklamáni, mimo jiné proto, že disponuje jen jedním jediným USB-C portem. Pro běžné denní používání a nenáročné aktivity není u většiny uživatelů zapotřebí ani více portů, ani vyššího výkonu, a upgrade na nový dvanáctipalcový MacBook pro ně tím pádem bude vítanou a znatelnou změnou k lepšímu.

Řada lidí si klade otázku, zda nový MacBook překonal překážky, které uživatelům bránily v tom, aby na něj přešli. Tento dotaz je těžké zodpovědět. Redaktoři serveru The Verge trochu smutně konstatovali, že to nejzákladnější se zatím ještě nijak nezměnilo. Uživatelům, kterým jde především o rychlost, pak doporučili MacBook Pro, MacBook Air nebo dokonce Windows PC.

Kromě jednoho jediného USB-C portu je jednou z dalších „bolístek“ nového modelu nijak nevylepšená webkamera. Navzdory zmíněným nedostatkům se ale všichni redaktoři shodli na tom, že se stále jedná o zatím nejlepší verzi dvanáctipalcového MacBooku.

21,5″ a 27″ iMac

Co se týče iMaců, poskytl Apple recenzentům 4K konfiguraci 21,5-palcových iMaců s 3,4GHz Core i5 procesorem, 8GB RAM a 4GB Radeon Pro 560 GPU. V Engadget si všimli především lehkého zrychlení oproti předchozí generaci iMaců, které se projevuje například při spouštění aplikací Slack či Chrome. Fusion Drive byl ale recenzenty označen za „opožděný a stále nedostačující“, zejména u iMaců se 4K a 5K Retina displeji.

S pozitivní odezvou se setkal ultrajasný displej, dva Thunderbolt 3 porty s podporou USB-C a Magic Keyboard s numerickou klávesnicí. Hliníkový design zůstává zachován i u nových modelů, recenzenti doporučují i low-endovou konfiguraci jako ideální pro mainstreamové uživatele, kteří hledají především spolehlivý stroj. Pro potřeby běžných uživatelů a kreativních, nenáročných typů půjde o ideální all-in-one počítač. Redakce The Verge testovala 27-palcový iMac s Intel Core i7 4,2 GHz čipem, 500GB SSD a 16GB RAM a výsledkem byl konstatování, že rozdíl je opravdu citelný.

Redakce provedla test za použití Adobe Premiere Pro CC 2017, přičemž současně běžely ještě programy After Effects a Lightroom a 15 karet webového prohlížeče Safari. Editace fotografií byla naprosto bezproblémová a rychlost procesu dostačující. Změny se zobrazily prakticky ihned. Před editací fotografií nebyl kalibrován monitor a vše probíhalo při základním barevném nastavení.

Server Mashable testoval 27-palcový iMac s čipem Intel Core i5 3.4 GHZ a 8GB DDR4 RAM. Redaktoři si všimli zejména bohatších barev a vyššího jasu displeje. Změna klávesy Shift u nové Magic Keyboard zapříčnila několik nechtěných stisků jiných kláves, není to ale nic, na co by bylo těžké si zvyknout a celkový pozitivní názor recenzentů na nový počítač to neovlivnilo. Testovaný iMac si také snadno a lehce poradil s kritičtějšími úlohami, jako je provoz Photoshopu, AutoCADu a Strata 3D.

12palcovy Macbook 2017 FB

Zdroj: MacRumors

|
Leitz

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Další články

zvuk_safari_macos_fb
Jak na Macu v Safari změnit výchozí místo pro ukládání souborů
Mac Apps 8
7 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (29.6. 2018)
Mac Wallpapers fb
11 pátečních tapet pro váš Mac (29.6. 2018)
Mac Apps 5
8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (28.6. 2018)
Mac Apps 5
8 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (27.6. 2018)
Mac Wallpapers fb
12 tapet z ptačí perspektivy pro váš Mac (27.6.2018)
macos mojave beta
Jak se zapojit do veřejného beta testování nového macOS Mojave
Mac Apps 4
7 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (26.6. 2018)
macos_mojave_fb
Apple právě vydal první veřejnou betu macOS 10.14 Mojave
produkty 2018
Na jaké produkty od Applu se letos můžeme těšit?
browsers_macos_fb
Který internetový prohlížeč je na Macu nejlepší a nejrychlejší
iOS 12 FB
Apple vydal první bety iOS 12 a tvOS 12 pro veřejné beta testery
Přesně před 33 lety odmítl Apple radu Billa Gatese, která později vedla k úspěchu Microsoftu
Mac Apps 6
7 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (25.6. 2018)
ios1141beta-800×457
Apple právě vydal 4. bety iOS 11.4.1, tvOS 11.4.1, macOS 10.13.6 a 3. betu watchOS 4.3.2 pro vývojáře
Mac Wallpapers fb
10 magických nočních tapet pro váš Mac (25.6. 2018)
macbook
Apple přiznal chybu ohledně klávesnic nových Macbooků, spouští pro ně servisní program
Mac Apps 251017
7 aplikací a her ze Steamu a Mac App Store, které dnes získáte zdarma nebo se slevou (22.6. 2018)
Leitz