Zavřít reklamu

WWDC je tradičně nejen momentem, kdy se Apple pochlubí novinkami ze své dílny, ale také výsledky, které se mu za poslední období podařilo dosáhnout a ne jinak tomu je i letos. Tim Cook jakožto CEO Applu odstartoval celou úvodní keynote k WWDC17 a pochlubil se samozřejmě vším, co Apple a vývojáři společně dokázali. Hned na úvod keynote však Apple ukázal video, ve kterém jeden nešťastný inženýr vypl kompletně celý iCloud a všechny servery Applu, čímž smazal všem uživatelům veškerý obsah jejich telefonů.  Díky tomu lidé neměli možnost navigovat se pomocí Apple Maps, využívat své aplikace, zjišťovat své schůtky a mnoho dalšího, což nakonec vedlo k totálnímu kolapsu společnosti. Apple tak ukázal, jakou důležitost v dnešním světě aplikace mají a co vše je důležité pro naše běžné denní životy.

Poté již přišel na scénu samotný Tim Cook a přivítal lidi v novém Campusu, do kterého se za posledních 15 let přesunula WWDC. Cook také uvedl, že letošní WWDC17 je tou nejlepší v historii společnosti a poděkoval vývojářům za to, že mění svět. V současné době má Apple 16 milionů registorvaných vývojářů, kteří pochází ze 75 různých zemí světa a Appel má také nejvíce vývojářů mezi studenty po celém světě. Nejmladší vývojářka pochází z Austrálie a má pouze 10 let a s programováním začala v šesti letech. Na druhou stranu nejstarší vývojářka má 82 let a pochází z Japonska. Toto jsou dva světy, které se mají možnost potkat v App Store, aplikace od 10 leté a 82 leté vývojářky. Apple je pyšný na to, že vývojáři vyvíjí své aplikace pro tvOS, iOS, watchOS a v neposlední řadě MacOS.

Tim Cook dále uvedl jak důležitý je pro Apple Mac, který představuje nejužší propojení mezi hardwarem a softwarem a Apple se snaží proměnit Mac v nástroj podobný iOS produktům.

Tim Cook celebrating FB

Dnes nejčtenější

.