Zavřít reklamu

Tím čím Apple vývojářům pohrozil již v průběhu uplynulého roku se dnes stává krutou realitou. Apple totiž přestal ve vyhledávání v rámci App Store zobrazovat 32-bitové aplikace a to pouze několik hodin před představením iOS 11. Apple v minulých dvanácti měsících vývojáře informoval o tom, že iOS 11 zcela ztratí podporu pro 32-bitové aplikace a od iOS 10.3 dokonce uživatelé dostávají při otevření 32-bitové aplikace upozornění, že vývojář musí aplikaci aktualizovat, jinak nebude fungovat s budoucími verzemi operačního systému iOS.

Tím, že Apple dnes přestal ukazovat ve vyhledávání 32-bitové aplikace pro většinu uživatelů v podstatě tyto aplikace zcela odstranil z App Store, protože bez toho, aniž byste znali přesný odkaz na danou aplikaci přímo do App Store, nemáte možnost ji zobrazit a nainstalovat. Zajímavé je, že se k tomuto radikálnímu kroku Apple odhodlal již dnes a to několik měsíců předtím, než se iOS 11 dostane k veřejnosti. Spíše než o tlak na samotné uživatele kteří díky podobným praktikám budou muset začít používat jiné aplikace jde o tlak na vývojáře, které chce Apple donutit, aby buď své aplikace aktualizovaly tak, aby nabídly do nejlepší výkon na nových zařízeních nebo pokud o aktualizaci nemají zájem, Apple je zřejmě brzy odstraní z App Store úplně, respektive pro běžné uživatele to již dnes udělal.

64-bitové aplikace se poprvé objevily spolu s iPhone 5 v září roku 2013 a od té doby je Apple považuje za standard. Již během února 2015 požádal Apple vývojáře, aby nově předložené aplikace pro schválení měly 64-bitovou podporu a od WWDC 2015 již jiné než 64-bitové aplikace neschvaluje. iOS 9 byl první operační systém od Applu, který začal uživatele upozorňovat na fakt, že pokud je aplikace 32-bitová, může zpomalit výkon zařízení na kterém běží. Spekuluje se také o celkem logickém kroku ze strany Applu, kdy by budoucí procesory neměly mít hardwarovou podporu pro 32-bitové aplikace.

Je poměrně sympatické, že se Apple nežene stůj co stůj za počtem aplikací v App Store, kterým se v minulých letech zástupci Applu tak rádi chválili, ale raději upřednostňuje co nejlepší uživatelské zážitky z používání iOS zařízení nad počtem aplikací. Těch jen během loňského září z App Store odstranil Apple přes 50 000. Pokud tedy máte nějakou skutečně oblíbenou aplikaci, která stále nemá 64-bitovou podporu pak je nejvyšší čas oslovit jejího vývojáře s dotazem zda se chystá aktualizovat nebo si najít náhradu.

Apple-September-2013-event-iPhone-5s-64-bit-slide-001

 

Dnes nejčtenější

.