Zavřít reklamu

Nebojte, nejste sami, pokud máte v iPhonu nastavených 5 budíků, které vám ráno zvoní pět minut po sobě, abyste byli schopni vůbec vstát. Podobně se vykopává z postele naprostá většina. Jaká úleva pak nastane s příchodem prázdnin, kdy můžete všechny budíky nastavené na 6:00, 6:05, 6:10, 6:15 a 6:20 (nebo podobně) smazat. Abyste ale neztráceli ani minutu svého drahocenného volného času, tak si dnes ukážeme jednoduchý trik, jak všechny vytvořené budíky smazat najednou.

Za normálních okolností, pokud chcete v iOS smazat vytvořené budíky, tak musíte do aplikace Hodiny, dole přepnou na Budík, zde vlevo nahoře kliknout na Upravit, následně vlevo od budíku na červenou ikonu odebrání a poté vpravo na Smazat. Pokud se vám ale za celé to období, co iPhone vlastníte, nashromáždilo v telefonu třeba 15 budíků, pak může být výše uvedený a zdánlivě snadný postup poněkud zdlouhavý.

Naštěstí je možné smazat všechny najednou během tří vteřin, k čemuž vám poslouží Siri, které stačí jen přikázat „delete all my alarms“, následně volbu potvrdit a všechny budíky jsou rázem pryč. Zajímavostí je, že smazat všechny budíky skrze Siri je možné i při uzamčené obrazovce, aniž by bylo potřeba zadávat heslo nebo přikládat prst na Touch ID. Pokud tedy chcete, aby spolužák nebo kolega z práce ráno zaspal, není nic jednoduššího, než si od něho na pár vteřin vypůjčit iPhone a všechny budíky mu smazat. Pro všechny ostatní může předchozí věta naopak sloužit jako výstraha, aby se před spaním vždy ubezpečili, že budíky jsou na ráno připravené.

Dnes nejčtenější

Další články