Zavřít reklamu

Před několika týdny Apple avizoval, že dojde ke změně měny v českém App Store a iTunes. Je to pár dní, co k této změně skutečně došlo a my tak můžeme nově nakupovat za koruny, místo původních eur. To mělo za následek, že mohli vývojáři/vydavatelé/autoři změnit ceny svých produktů, které v App Store či v iTunes nabízí. Tyto změny vedly k velmi zajímavým výsledkům neboť jak se ukázalo, například filmy postihly značné slevy.

Nejvýraznější změny jsou v oblasti půjčování filmů, kde došlo ke zlevnění až o 45 procent. Podle informací serveru Filmtoro byly předchozí nejdražší položky (v SD kvalitě) účtovány taxou 4€ za vypůjčení (tedy zhruba 108 korun). Po přechodu na koruny je to však 59 korun. Nižší cenové kategorie jsou také výrazně levnější s tím, že nejnižší úroveň poplatku klesla z 1 eura na 19 korun.

Stejně tak klesla cena půjčovného pro filmy v HD kvalitě. Předchozí nejvyšší cena byla 5 eur (133 korun). Nyní je ta samá nabídka nabízena za 79 korun, jedná se tedy o slevu pěkných 40%. Stejný trend se dá vysledovat i v případě nákupu filmů. Jak v HD, tak v SD kvalitě šly ceny obecně dolů. Již ne v takové zásadní míře, ale i tak hovoříme o průměrné slevě 15-20%. Pro detailní informace ohledně všech cenových kategorií se podívejte sem.

cz itunes fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Filmtoro

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější