Zavřít reklamu

Podle serveru DigiTimes se na micro-LED technologii zaměřuje více firem, přičemž cupertinská společnost by mohla zahájit zkušební výrobu micro-LED displejů už koncem tohoto roku. I když to ještě není potvrzeno, je velice pravděpodobné, že Apple použije tuto zobrazovací technologii na Apple Watch, které se budou prodávat až v roce 2018, případně později.

Současným cílem Applu je ke konci letošního roku vyrobit „menší množství“ produktů s micro-LED displejem, což pouze potvrzuje zprávy, jež se objevily v posledních několika týdnech. Zároveň dnešní novinky potvrzují, že Apple zahájí zkušební výrobu v závodě v Taoyuan v Tchaj-wanu.

„Očekává se, že několik výrobců zapojených do výzkumu a vývoje micro-LED displejů, zahájí zkušební výrobu v druhé polovině roku 2017, a to i navzdory mnoha technologickým překážkám. Apple dostal zájem o vývoj micro-LED technologie hned po akvizici LuxVue v roce 2014 a nedávné spekulace naznačují, že Apple začne vyrábět menší objem micro-LED displejů ve svém závodu v Taoyuan v severním Tchaj-wanu koncem tohoto roku,“ uvádí DigiTimes.

První spekulace o tom, že Apple Watch dostanou micro-LED displej, začaly loni v létě. Objevily se informace o tom, že takové zařízení by mohlo světlo světa spatřit už v roce 2017, ale podle aktuálních zpráv bude představení Apple Watch s micro-LED displejem odloženo až na příští rok. V letošním roce bude zahájena pouze zkušební výroba. Je tedy více než pravděpodobné, že letošní Apple Watch Series 3 budou i nadále využívat OLED technologii.

Jaké výhody bude mít micro-LED displej? Jednak bude tenčí, lehčí a bude mít vyšší barevný gamut s vyšším rozlišením.

Apple Watch new nylon FB

Dnes nejčtenější

.