Apple by měl ukládat smazané poznámky jen 30 dní. Problém je, že to nedělá

Ruská softwarová společnost ElcomSoft tvrdí, že má důkazy o tom, že Apple nemaže po 30 dnech uživatelem smazané poznámky ze svých serverů. Když uživatel Apple zařízení smaže nějakou svou poznámku, kterou má nasdílenou na iCloudu, přesune se na 30 dní do složky nedávno smazaných poznámek. Po uběhnutí 30 dnů by měla, alespoň podle tvrzení Applu, z iCloudu zmizet. Jak se ovšem povedlo ruskému týmu zjistit, neděje se tak a poznámky jsou uloženy podstatně déle. Speciálnímu softwaru se podařilo získat zápisy, které byly staré několik měsíců.

Společnost ElcomSoft tvrdí, že k tomuto poznatku využila jejich nový software s názvem Phone Breaker tool 6.5. Za jeho pomocí se jim povedlo obnovit tucet poznámek, které byly z iCloudu vymazány před více než měsícem. V telefonu by tak vůbec neměly být. Podle ředitele společnosti, Vladimira Katalova, byla nejstarší obnovená poznámka stará pět měsíců.

V blogu společnost popisuje, že se jí podařilo získat 334 poznámek z iPhonu, který jich měl v sobě uložených jen 288. 46 poznámek tak již v telefonu být nemělo, stále se ovšem v paměti nacházely. Jistota obnovení starých poznámek ovšem není 100%. Navíc k tomu potřebujete nejnovější verzi jejich programu, která vás vyjde na minimálně 80 dolarů. Apple se k tomuto zjištění ještě nijak nevyjádřil. Dá se ovšem očekávat, že tuto chybu napraví.

Zdroj: Macrumors

|
10
Leitz

Diskuze

  Vysvětlí mi nějaký ajťák lidsky tento úkaz? Mám účet na iCloudu co končí @iCloud.com a na Gmailu, Gmail mám jen na poštu a iCloud na všechno včetně poznámek a vždycky to tak bylo, nebo to alespoň tvrdilo nastavení iPhonu a Macu. Jenomže když se přihlásím přes safari do Gmailu a v nabídce kde jsou doručené, odeslané,… zvolím „notes“ tak vidím svoje poznámky z iPhonu. Některé tam jsou i 10x jak jsem je psal a v každé je o slovo víc, jakoby si to každých pár sekund odeslalo mail s tou poznámkou a jsou tam i ty smazané… Kamarádka to má stejně. Jakto? Dá se to zrušit aniž bych přišel o synchronizaci mezi zařízeními?
  To není moc bezpečné ne? Když se budu chtít dostat k poznámkám tak stačí uhodnout heslo na iPhone, Mac, iCloud nebo Gmail… Jako já mám dvojí ověření, měním občas hesla a tak. Ale zabezpečení je jenom tak silné jako to nejslabší z nich a i kdyby si byli rovné tak to minimálně dává hackerovi další pokus…

  Reagovat

  A není to tím, že v nastavení internetových účtů, jsou u účtu Google „zaškrtnuty“ poznámky stejně taky jako u účtu iCloud? Já třeba poznámky u Googlu „zaškrtnuty“ nemám a když klasicky otevřu mail přes internet, tak tam nic jako poznámky ani nevidím, ať hledám, jak chci…

  Reagovat

  Jak sem říkal, gmail je jen na mail, poznámky jsou zaškrtnuté u icloudu. Nevidíš protože musíš dole rozbalit „více“ nebo „more“, ptal sem se po ajťácích panebože 😀

  Reagovat

  Netřeba hned setřit ty, kteří mají nějakou teorii nebo názor :-/ a stejně to tam v té nabídce ani tak není…

  To je tak, kdyz nekdo pouziva Apple produkty a montuje do toho Google sluzby. Proc proboha???

  Reagovat

  Protože má apple spoustu věcí na pXču a to mam od nich telefon, notebook i tablet. Zrovna e-mail od google nebo bezplatný cloud s forkama je něco kde Apple ztrácí. U notebooku zase je spousta programů, které pro max os nemají alternativu, prozože je windows rozšířenější a tak lidi používají virtual box, parallel desktop atp. s win. Používám věci od nich, protože jsou jednoduché na ovládání, mají hezký design a jsou provázané, ale google mám co do služeb rozhodně co nabídnout a není toho málo. Mapy, streetview, office, cena cloudu, vyhledávání tam je rozhodně před Applem. Na závěr: Proboha proč NE???

  Reagovat

  Tak čo tak ísť nabudúce rovno do Androidu? Nemám absolútne žiaden problém a Apple ID nemám na gmail ani nevyužívam žiadne google služby a nemôžem byť šťastnejší, všetko je jednoduchšie a všetko mám pokope… Takže taktiež nechápem prečo niekto montuje do Apple systému konkurenčné služby a z mojej niekoľkoročnej skúsenosti môžem povedať, že ľudia, ktorí sa v mojom okolí zbavili gmailu a podobných služieb dosahujú lepšej funkčnosti a sú obecne spokojnejší… Nič z toho čo si spomenul pre mňa nie je potrebné a ak by aj bolo, mobilný telefón či ekosystém je to posledné kde by som to chcel mať, streetview môžem využiť aj cez prehliadač a pritom si nezasrať všetko naokolo ako to mal v minulosti google vo zvyku (príklad, stiahnem chrome a nainštaluje to 5 ďalších aplikácií, ktoré vôbec nechcem, atď…).

  Souhlas s Manik, mám od Apple počítač i telefon, i placený cloud, a některé služby má prostě google lepší tak proč bych je nevyužíval? Proč bych si kvůli tomu měl jít do telefonu s androidem nebo do pc s win? Co je to za blábol? Není nejlogičtější dát dohromady služby a zařízení podle toho jak mi nejlépe vyhovují?? Přesně věci jako streetview, google maps apod. To samé na macu když potřebuji hry nebo appky co nejsou pro mac použiju Vine nebo parallel desktops.

  Nechť si to maďar Majdy dělá jak to vyhovuje jemu, a stejně tak všichni ostatní.
  Howgh.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz