Zavřít reklamu

Ruská softwarová společnost ElcomSoft tvrdí, že má důkazy o tom, že Apple nemaže po 30 dnech uživatelem smazané poznámky ze svých serverů. Když uživatel Apple zařízení smaže nějakou svou poznámku, kterou má nasdílenou na iCloudu, přesune se na 30 dní do složky nedávno smazaných poznámek. Po uběhnutí 30 dnů by měla, alespoň podle tvrzení Applu, z iCloudu zmizet. Jak se ovšem povedlo ruskému týmu zjistit, neděje se tak a poznámky jsou uloženy podstatně déle. Speciálnímu softwaru se podařilo získat zápisy, které byly staré několik měsíců.

Společnost ElcomSoft tvrdí, že k tomuto poznatku využila jejich nový software s názvem Phone Breaker tool 6.5. Za jeho pomocí se jim povedlo obnovit tucet poznámek, které byly z iCloudu vymazány před více než měsícem. V telefonu by tak vůbec neměly být. Podle ředitele společnosti, Vladimira Katalova, byla nejstarší obnovená poznámka stará pět měsíců.

V blogu společnost popisuje, že se jí podařilo získat 334 poznámek z iPhonu, který jich měl v sobě uložených jen 288. 46 poznámek tak již v telefonu být nemělo, stále se ovšem v paměti nacházely. Jistota obnovení starých poznámek ovšem není 100%. Navíc k tomu potřebujete nejnovější verzi jejich programu, která vás vyjde na minimálně 80 dolarů. Apple se k tomuto zjištění ještě nijak nevyjádřil. Dá se ovšem očekávat, že tuto chybu napraví.

apple-notes-800x310
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zdroj: Macrumors

Související články

Dnes nejčtenější