Zavřít reklamu

Středou odstartovala výroční konference I/O, na které Google představí novinky v oblasti softwarů a technologií jak pro platformu Android, tak i pro iOS.

Pro uživatele jablečných technologií je asi nejzajímavější zprávou oznámení příchodu Google Asistenta na platformu iOS. Ten by měl nově podle slov Googlu podporovat širší spektrum jazyků a být zase o něco inteligentnější.

Google se také snaží proniknout do nových a nových zemí a s tím souvisí rozšíření dosavadních jazyků. Ostatně o jeho celosvětovém rozšíření svědčí i statistiky, které na konferenci představil. Pochlubil se dvěma miliardami aktivních zařízení se systémem Android, osmi sty miliony uživateli používajícími Google Drive a půl miliardou uživatelů, která si oblíbila Google Photos.

Mnoho zajímavých vylepšení

Jak už jsme uvedli výše, Asistent od Googlu by měl dostat spoustu nových vylepšení a funkcí, které by ho měly posunout zase o krůček dál. Zajímavé je, že Google svůj výrobek vylepšuje preventivně ještě před očekávaným odhalením Apple Siri Speakru a možná se tak na poslední chvíli snaží doladit veškeré mouchy, které by potencionální zákazníky mohly od koupi odradit a upřednostnit radši produkt od Applu

Příjemné vylepšení přinese i nová verze aplikace Gmail, která dostane novou funkci inteligentní rychlé odpovědi. Tyto odpovědi budou pracovat tak, že v dolní části každého e-mailu se zobrazí tři krátké smysluplné odpovědi, z nichž si budete moci libovolnou zvolit. Pokud se vám odpovědi nebudou zamlouvat, budete je moci jednoduše smazat. Gmail pak pomocí funkce strojové učení časem navrhne lepší odpovědi, které v konkrétních případech používáte častěji. Inteligentní odpovědi se objeví jak v aplikacích na Androidech, tak v aplikacích jedoucích na iOS. Nejprve budou k dispozici pouze v angličtině, v blízké budoucnosti se však spektrum jazyků rozšíří na téměř všechny podporované Googlem.

gmail-smart-reply
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Aplikace Google Photos dostanou ještě dokonalejší verzi strojového učení, které vám inteligentně nalézá objekty na obrázcích. Zároveň by mělo být od nynějška příjemnější sdílení fotografií, vytváření alb a další prvky z práce s fotkami.

Též byla uvolněna nová aplikace pro vývojáře tvořící Virtuální realitu, která nese název Daydream Elements. V té by se vývojáři měli naučit pracovat se základními prvky virtuální reality a postupně pak vytvářet virtuální světy. Uživatelské prostředí by mělo být velmi přívětivé a podobné třeba nástrojům v Tilt Brush. Rovněž Google opět připomenul, že pracuje ve spolupráci s Lenovem a HTC na svých vlastních brýlích na virtuální realitu.

google-vr-lenovo-htc
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Vývojářská konference Googlu pokračuje v dalších dnech. Informace o představených novinkách vám samozřejmě budeme co nejrychleji přinášet. Proto s námi určitě zůstaňte i nadále.

io17-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější