Jak natáčí iPhone 7 s porovnání s profesionální kamerou?

Apple velmi rád prezentuje svůj iPhone 7 jako telefon, skrze který dokážete pořizovat snímky, které mají kvalitu srovnatelnou s profesionálními zrcadlovkami. iPhone 7 fotí opravdu skvěle, ovšem předchozí tvrzení je nutné brát se značnou rezervou, neboť jde víceméně o výplod marketingového oddělení. Podobně by to mělo být i s videem, ačkoliv v tomto případě jej Apple s profesionálními kamerami nesrovnává. Když to ovšem neudělá Apple, udělají to za něj jiní. V článku se tak můžete podívat, jak si vede současný iPhone v porovnání s profesionální kamerou.

Za videem stojí Youtube kanál s názvem Potato Jet. Ve videu je porovnávaná současná generace iPhonu 7 Plus s profesionální kamerou Arri Alexa, jejíž cena přesahuje (v této specifické konfiguraci) 82 tisíc dolarů a využívají ji mnozí slavní Holywoodští režiséři, jako například Steven Spielberg. Právě na tuto kameru se točilo mnoho kultovních děl, jako je například Revenant, Mad Max, Hra o Trůny, Gravitace, Skyfall apod. Jak se dá očekávat, podmínky jsou opravdu nerovné. Výsledné video je ovšem velmi zajímavé a je na něm jasně vidět, o kolik „dál“ profesionální nástroj opravdu je. Bylo by ovšem podivné, pokud by nebyl, když stojí více než 82 násobek ceny iPhonu.

Z videa je jasně patrné, že „profi“ kamera je lepší ve všech ohledech. Lepší zpracování stínů, detailů, lepší zachycení pohybu a menší úroveň šumu v obraze. Barevné podání je také zcela někde jinde, ačkoliv konkrétně toto srovnání je velmi individuální. Obraz z iPhonu je typický pro mobilní nahrávací zařízení, zatímco obraz z kamery má typický televizní nádech. Kompletní srovnání si můžete prohlédnout ve videu níže.

Zdroj: Cultofmac

|
3
Leitz

Diskuze

  No hlavne to video z Alexy, ktere si tady pustíte je naprosto degradované. Zmenšené rozlišení ze 4K, snížený obrovský datový tok z RAW formátu do komprimovaneho a snížení dynamického rozsahu. To jak propastny rozdil je mezi iPhonem a Alexou by se poznalo okamžitě na platně v kinu a originalních formátech. Jinak iPhon točí opravdu dobře, ale na kino to stale neni 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz