Zavřít reklamu

Apple velmi rád prezentuje svůj iPhone 7 jako telefon, skrze který dokážete pořizovat snímky, které mají kvalitu srovnatelnou s profesionálními zrcadlovkami. iPhone 7 fotí opravdu skvěle, ovšem předchozí tvrzení je nutné brát se značnou rezervou, neboť jde víceméně o výplod marketingového oddělení. Podobně by to mělo být i s videem, ačkoliv v tomto případě jej Apple s profesionálními kamerami nesrovnává. Když to ovšem neudělá Apple, udělají to za něj jiní. V článku se tak můžete podívat, jak si vede současný iPhone v porovnání s profesionální kamerou.

Za videem stojí Youtube kanál s názvem Potato Jet. Ve videu je porovnávaná současná generace iPhonu 7 Plus s profesionální kamerou Arri Alexa, jejíž cena přesahuje (v této specifické konfiguraci) 82 tisíc dolarů a využívají ji mnozí slavní Holywoodští režiséři, jako například Steven Spielberg. Právě na tuto kameru se točilo mnoho kultovních děl, jako je například Revenant, Mad Max, Hra o Trůny, Gravitace, Skyfall apod. Jak se dá očekávat, podmínky jsou opravdu nerovné. Výsledné video je ovšem velmi zajímavé a je na něm jasně vidět, o kolik „dál“ profesionální nástroj opravdu je. Bylo by ovšem podivné, pokud by nebyl, když stojí více než 82 násobek ceny iPhonu.

Z videa je jasně patrné, že „profi“ kamera je lepší ve všech ohledech. Lepší zpracování stínů, detailů, lepší zachycení pohybu a menší úroveň šumu v obraze. Barevné podání je také zcela někde jinde, ačkoliv konkrétně toto srovnání je velmi individuální. Obraz z iPhonu je typický pro mobilní nahrávací zařízení, zatímco obraz z kamery má typický televizní nádech. Kompletní srovnání si můžete prohlédnout ve videu níže.

iphone 7 camera

Zdroj: Cultofmac

Dnes nejčtenější

.