Zavřít reklamu

Siri v poslední době není tím, na co by uživatelé lpěli chválou. Ba naopak, kritika vůči inteligentní asistentce od Applu neustále narůstá s tím, jak se konkurenční platformy jeví čím dál více použitelnými. Takový Amazon se svou Alexou je na tom podstatně lépe. Google, který do tohoto segmentu dorazil také poměrně pozdě, je na tom se svou asistentkou také lépe. To by se ovšem mělo v co nejbližší budoucnosti změnit, jelikož Apple dělá všechno pro to, aby byla Siri opět konkurenceschopnou. Pomoci by k tomu měla i nová akvizice za 200 milionů dolarů.

Apple nedávno zakoupil společnost Lattice Data, která se zaměřuje na vývoj AI systémů. Nákup to nebyl rozhodně levný, mluví se o částce pohybující se kolem hranice 200 milionů dolarů. Jak Apple, tak ani Lattice Data tuto akvizici nepotvrdili, spekulací je však mnoho na to, aby to nebyla pravda.

K Applu by mělo přejít zhruba 20 zaměstnanců, kteří se budou nadále podílet na vývoji systémů využívajících umělou inteligenci. Společnost Lattice Data se soustředila výhradně na umělou inteligenci a autonomní inteligentní systémy, zaměřující se na rozpoznávání objektů a dat. Před Applem měla společnost jednat údajně s Amazonem nebo Samsungem.

Dá se tedy očekávat, že na základě této akvizice, se Siri naučí novým kouskům. V tomto konkrétním případě by měla být lépe schopna analyzovat soubory nacházející se v telefonu/tabletu/počítači. Uvidíme, zda-li Apple nepředstaví první novinky již na letošní WWDC, která se koná za pár týdnů.

siri

Zdroj: Techtimes

Dnes nejčtenější

.