Zavřít reklamu

Cyklistická sezóna se pomalu ale jistě rozjíždí a čím dál tím víc lidí mění své klasické tachometry za nejrůznější aplikace, které dnes již není problém napojit na šlapky měřící kadenci nebo hrudní pás a samozřejmě vám pomocí GPS měří výkony s maximální možnou přesností. Abyste však mohli aplikace využívat naplno, potřebujete mít telefon neustále na očích a právě od toho tady je Quad Lock. Díky němu se o svůj telefon nemusíte bát, máte jej neustále k dispozici a používání je snadnější než si dovedete představit. Pojďme se na tuto vychytávku se kterou si letošní sezónu užijete víc než kdy předtím podívat.

Quad lock Bike kit se skládá ze samotného obalu (Case), držáku na řidítka (Bike Mount) a pláštěnky (Poncho). Nejprve se pojďme podívat na obal, který je v tomto případě alfou a omegou celého systému, protože jakmile máte obal od Quad lock, můžete si k němu dokoupit držáky na běhání, do auta, na motorku a tak dále. Stačí tedy mít samotný Quad lock obal a připevnit jej jednoduše k čemu zrovna potřebujete. Samotný obal se skládá ze dvou částí. První je tvořena z materiálu jenž bych přirovnal směsi plastu, gumy a pevné pěny, díky kterému je telefon jako v bavlnce. Kryt pochopitelně přesahuje přes displej a tak telefon můžete položit displejem dolů. Uvnitř je vyslán příjemnou pěnou díky které nehrozí, že by se váš drahocenný smartphone mohl poškrábat a všechny tlačítka, porty a mikrofony s reproduktory jsou přístupné.

IMG_0993

Obal na to že je poměrně odolný a navíc v sobě ukrývá srdce celého systému Quad Lock, tedy patentovaný zámeček pomocí kterého jej přichytíte na jednotlivé držáky, je velice lehký a na telefonu nepůsobí vůbec robustně. Naopak bych jej na to že v sobě integruje odolnost a systém na uchycení nazval celkem minimalistickým. Samotný obal můžete plnohodnotně používat s držákem a jedná se o obal který vám nebude nijak bránit při denním používání. Pokud si tedy pořídíte více držáků na kolo, do auta a na motorku, můžete mít obal celou dobu na telefonu a pouze jej připínat k jednotlivým držákům. Nijak vás přitom neomezuje a i na pohled působí elegantně.

Pokud se podíváme na celý obal v momentě, kdy na něj nasadíte i silikonové pouzdro, respektive pláštěnku, jenž chrání telefon před bahnem, vodou a také proti poškrábání při pádu, pak za jeho použití zaplatíte malou daň. Díky celotělové konstrukci bez jediného vykrojení sice slyšíte volajícího bez chyby, ale on vás slyší o něco hůř než při běžném volání bez obalu. Není to tak, že by vás neslyšel vůbec, ale zkrátka když vám zavolá důležitý obchodní partner, raději obal rychle sundáte, než aby slyšel zhoršenou kvalitu zvuku. Díky již zmíněné absenci výřezů není možné telefon v obalu nabíjet nebo ovládat přepínač hlasitosti, ovšem Touch ID, volbu ztišení a zesílení zvuku stejně jako zapnutí a vypnutí telefonu můžete ovládat bez sebemenších problémů.  Co však rozhodně potěší každého kdo používá Touch ID je fakt, že senzor otisků prstů v obalu funguje bez jakékoli chybičky a naopak díky silikonové membráně na které ulpívá mnohem méně špíny a otisků prstů než na samotném Touch ID funguje ještě spolehlivěji. Jediná nevýhoda obalu je v kvalitě zvuku při telefonování.

Znovu však zdůrazňuji že silikonový obal nemusíte používat a je určen skutečně především k ochraně pro bikery, jenž vyrážejí mimo silnici a domů dojíždějí od hlavy až k patě od bahna nebo se nebojí jezdit ani při průtrži mračen. Samozřejmě ochrání i při pádu proti poškrábání, ovšem to už záleží na zručnosti každého zda si věří natolik, že jej nebude používat a nebo telefon raději ochrání ještě lépe než samotným Quad lock case. Rozhodně však dávám velké plus za to, že v balení najdete kromě samotného obalu i tento silikonový, se kterým se o telefon již skutečně nemusíte bát ať venku zuří jakékoli počasí.

Skvělou vlastností držáku je jeho spodní pogumovaná část, která nejen že nedoškrábe můj Specialized za pár desítek tisíc, ale dokonce mi bylo dovoleno vyzkoušet jej i na kamarádově na míru dělaném Colnagu za pár stovek tisíc. Chci tím říct, že se o své kolo rozhodně nemusíte bát a to bez ohledu na to zda je z carbonu nebo klasického kovu. Přichycení držáku na kolo je velmi snadné a slouží k němu čtveřice kvalitních a odolných gumiček, které najdete v balení. Jednoduše tedy připojíte samotný držák na kolo a poté do něj pomocí patentovaného systému Quadlock zacvaknete telefon. Během zacvakávání telefonu nemusíte nic mačkat a pouze telefon zatlačíte a pootočíte do polohy ve které se zafixuje. Telefon můžete otáčet vždy o devadesát stupňů do jakékoli polohy chcete a na řídítkách jej tak můžete mít jak na výšku tak i na šířku a to i „hlavou dolů“.

V monetě kdy chcete telefon z držáku vytáhnout stačí stlačit jeho modrou část směrem k řídítkům a telefon jednoduše odepnete z držáku. Celý proces trvá vteřinku a zvládnete jej bez problémů i v plných cyklistických rukavicích. S ničím se přitom netrápíte a vše jde naprosto snadno a přirozeně. Za systém uchycení držáku na kole a snadné přichycení telefonu rozhodně palec nahoru a to rovnou na obou rukou. Na to jak je vše naprosto pevné a ani při nějakém tom menším skoku se o telefon nemusíte bát, je sundávání a nasazování neskutečně snadné a přirozené. Rukavice tak skutečně nemáte důvod sundávat.

IMG_0997

Pokud jste biker srdcem i duší, pak již Quad lock nejspíš máte, pokud jste víkendový jezdec, pak si jej objednáte právě teď, protože upřímně řečeno lepší způsob jak mít na řídítkách iPhone neexistuje. Quad lock kombinuje dostatečnou ochranu proti vodě, bahnu, poškrábání a i menším pádům s naprosto bezkonkurenční pevností uchycení na řídítkách spolu se snadným připnutím a odepnutím samotného telefonu z držáku. Pokud byste navíc chtěli používat obal od Quad lock neustále a mít držáky v autě, na kole a na motorce pak stačí nenasazovat silikonový obal, ale použít pouze klasický Quadlock Case, pomocí kterého můžete využívat celý systém uchycení quad lock, ale zároveň nijak neomezuje váš telefon. Na celý sortiment produktů Quad Lock se můžete podívat přímo zde.

quad lock

Dnes nejčtenější

.