Zavřít reklamu

Minulý týden společnost Microsoft představila vylepšenou verzi svého operačního systému s názvem Windows 10 S. Tato verze s sebou však přináší i další „klacky pod nohy“ podporovatelům Applu, protože by měla podporovat pouze soubory získané z Windows Store. Naštěstí se ale sám velký Bill smiloval a na čtvrteční konferenci Microsoftu přislíbil, že iTunes, který co nevidět Apple přizpůsobí verzi 10 S, brzy přidá i do Windows Store. Nová verze iTunes pro Windows by měla být venku do konce tohoto roku. Podle všech očekávání by měla nabídnout plnou synchronizaci iTunes, Apple Music, vašeho jablečného zařízení a počítače se systémem Windows. Možná namítnete, že iTunes byl na Windowsech optimalizovaný vcelku zdařile už nyní ale ruku na srdce, neměli jste v nedávné době skoro infarktový stav při nějakém záseku, například u synchronizování hudby do telefonu? Budoucí aktualizace by nás proto měla od těchto stavů uchránit.

iTunes je na scéně už 14 let

Je to až k nevíře, ale iTunes na platformě Windows běží už od roku 2003. Do povědomí lidí se dostal díky vzniku iPodu, který k synchronizaci hudby využíval právě jej. Za čtrnáct let existence se samozřejmě mnohé vyladilo a změnilo, největší změna však přijde nejspíše letos. Vstupem iTunes do Windows Store se tak jablečná aplikace stane snadno dostupná na všech platformách. Windows Store se naopak posune zase o kousíček dál svému cíli – konkurenceschopného obchodu se softwary. Ten už řadu let úspěšně běží na iOS (App Store) a Androidu (Google Play).

itunes_1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Vypadá to, že si obě strany uvědomují vzájemnou sílu a proto se snaží nějakým způsobem fungovat v určité symbióze. Apple chce například udržovat plnou podporu iPhone na počítačích s Windows a do budoucna na nich zajistit i podporu Apple Music. Právě podporou této aplikace by se Windows opět vyrovnal svým konkurentům. A třeba takový Android nabízí podporu Apple Music už celkem dlouho. Microsoft to s Applem myslí asi opravdu vážně. Svědčí o tom i to, že před pár dny vypustil Visual Studio, které bylo dříve výhradou jen Windowsu, i pro počítače s macOS.

Jestli v budoucnu přinese symbióza Applu s Windows ještě něco většího je ve hvězdách. Co už ale můžeme s jistotou říci nyní je to, že minimálně změny oznámené výše ulehčí život milionům uživatelů těchto technologií po celém světě.

itunes-in-windows-store-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější