Zavřít reklamu

Věděli jste, že aplikace Zprávy pro iPad a iPhone má funkci hledání? Mnoho lidí si neuvědomuje, že mohou jednoduše hledat skrz všechny iMessages i textové zprávy. Na iOS jste schopni najít zprávy pomocí jména adresáta, slova nebo i celé fráze.

Hledaní v aplikaci Zprávy je rychlé a snadno použitelné, ale jako mnoho ostatních iOS funkcí je tak trochu schované, takže nemusíte být překvapeni, pokud jste o této možnosti do teď nevěděli. Tento návod vám ukáže, jak použít hledání ve zprávách pro iPhone, iPad i iPod Touch.

Jak prohledat zprávy na iOS

  1. Nejprve samozřejmě otevřeme aplikaci Zprávy na iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch.
  2. Zobrazí se seznam všech rozepsaných a odeslaných zpráv. Nyní přejeďte prstem po obrazovce směrem dolů, tak objevíte skryté vyhledávací pole.
  3. Klikněte na lištu se slovem „Hledat“ a napište vaši frázi, jméno nebo požadované slovo.
  4. Všechny konverzace, které odpovídají výběru hledání se zobrazí pod lištou v seznamu. iOS je schopné prohledat celou historii zpráv a to i ve skupinových konverzacích.

Pokud vymažete hledanou frázi z hledacího pole, vše se vrátí zpět do normálu a opět uvidíte všechny vaše zprávy. Je překvapivé, že tato volba hledání se nenachází u jednotlivých kontaktů, jak jsme na to zvyklí z některých chatovacích aplikací, je však pravda, že tento Applovský způsob je výrazně logičtější a univerzálnější. Schopnost vyhledat požadované zprávy je opravdu užitečnou funkcí zejména, pokud se snažíte vzpomenout, co někdo říkal před pár měsíci apod.

Zdroj: OS X Daily

seachr messages fb

Dnes nejčtenější

.