Zavřít reklamu

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že Americký kongres posvětil zrušení ochrany soukromých údajů, které svým připojením k síti dáváme do rukou jejich poskytovatelům.  Ve zkratce to pro nás znamená, že poskytovatelé těchto služeb mají nyní možnost shromažďovat a prodávat tyto informace třetím stranám. Jedná se o vše od našeho online-prohlížení a nákupů až po citlivé údaje, které vyplňujeme třeba do internetového bankovnictví. Zkrátka je nyní veškeré prohlížení webů daleko méně osobní.

Nemusíte však věšet hlavu, existuje spousta způsobů, jak své soukromí dostatečně ochránit. Jedním z osvědčených způsobů je využívání VPN aplikací, které nám toto soukromí buď zdarma, nebo za měsíční poplatek dokáží poskytnout. Sestavili jsme pro vás proto žebříček pěti nejlepších aplikací poskytujících VPN připojení, které jsou dostupné i pro Českou republiku.

1. VPN Unlimited

Na prvním místě je aplikace, která v roce 2016 získala cenu amerického časopisu PC Magazine pro nejspolehlivější VPN připojení. VPN Unlimited nabízí celou řadu funkcí, které jsou ušity přesně tak, aby stoprocentně chránily vaši online aktivitu. Aplikace je navíc dostupná jak pro platformu iOS, tak pro Android, což je určitě příjemným faktem. Velmi příznivá je též možnost otestovat aplikaci na sedm dní zdarma. Zvolit si také můžeme, na jak dlouho aplikaci potřebujeme. Od toho se samozřejmě odvíjí cena, která začíná na $ 2,99 za týden a končí na $79,99 u tříletého předplatného. Po zaplacení si budete moci užívat neomezeného chráněného připojení, které je rychlé, kvalitní a může být šifrováno přes více než 1000 serverů po celém světě. Vaše data tak budou opravdu nedobytná.

VPN-Unlimited

2. VPNSecure

Druhé místo obsadila aplikace, která je opravdovou cenovou bombou. Nemá sice možnost, zvolit si předplatné jen na pár dní, nabídne vám ale doživotní předplacení služby za pouhých $39. Navíc si můžete připojení vyzkoušet na jeden den zcela zdarma.  Za skvělou cenu nabízí „neprůstřelnou vestu“, která umožňuje procházet weby bez jediné starosti. Nemusíte se obávat, že by kdokoliv sledoval váš pohyb na síti nebo zkoumal, co si právě prohlížíte. Můžete též skrýt IP adresu nebo obcházet geolokační zámky, které vám mohou dělat nepříjemnosti například při sledování přímých přenosů ze zahraničí. Za málo peněz tak VPNSecure udělá rozhodně hodně muziky.

VPNSecure

3. PureVPN

Připojte se k milionům spokojených uživatelů, kteří také do rukou PureVPN vkládají svoje citlivé údaje. Aplikace vám nabízí tři možnosti předplacení – jeden měsíc za $4,99, půl roku za $39,99 a roční předplatné vás vyjde na $39,99. Po koupi získáte přístup k jedné z nejrozšířenějších sítí VPN na světě, které vám poskytují šifrování na více než 550 serverech po celém světě. Mezi uživateli je oblíbený hlavně kvůli jeho solidní výkonosti a přehledném ovládání.

PureVPN

4. ExpressVPN

ExpressVPN je jedním z předních poskytovatelů internetového zabezpečení. Nabízí též šifrování přes více než 1000 serverů, které jsou rozmístěny po celém světě. Jeho výhodou je též sedmidenní testovací verze, která je samozřejmě zdarma a skvěle tak poslouží například na kratší dovolené či pracovní cesty jako pojistka před nebezpečnými sítěmi zejména v zahraničí. Další předplatné pak činí $6,99 za měsíc. Cena v kombinaci s předplácením pouhého měsíce je tedy rozhodně příjemná a za vaše bezpečí akceptovatelná. Zaplacením taxy též získáte přístup k dalším aplikacím od vývojářů, kterými si můžete bezpečnost připojení ještě vyšperkovat.

Express-VPN

5. Tiger VPN

Aplikace, která je nejlepší volbou hlavně pro ty, kteří s využíváním VPN sítí teprve začínají. Ovládání této aplikace je ze všech v našem seznamu nejvíce intuitivní a opravdu snadné na pochopení. Tiger VPN sice využívá „jen“ něco málo přes 300 serverů na šifrování, zato si ale užijete velké rychlosti připojení. Doživotní předplatné vás vyjde na $39,99. Pro nenáročné uživatele tak rozhodně volba číslo jedna.

Tiger-VPN

Všechny námi vybrané aplikace se řadí mezi špičku světa ve VPN připojení. Hlavními rozdíly jsou hlavně uživatelská rozhraní a ceny. Je tedy opravdu jen na vás, kterou z výše uvedených, si zvolíte.

VPN network FB

zdroj: idropnews

Související články

Dnes nejčtenější

.