Zavřít reklamu

Společnost SpaceX, kterou má pod svými křídly Elon Musk, chce poskytnout celému světu širokopásmový internet s nízkou latencí. Aby technologická společnost dosáhla svého cíle, musí vyslat na nízkou oběžnou dráhu tisíce družic. Celkem by jich mělo být 4 425, což je třikrát více než současný počet.

Aerokosmická firma už v listopadu loňského roku požádala organizaci FCC o povolení k vypuštění těchto satelitů. Ve středu vydal americký senát rozhodnutí, podle něhož by se mohly první družice na nízkou oběžnou dráhu vypustit v roce 2019. Veškeré plány jsou k dispozici v připraveném prohlášení.

SpaceX má v plánu do konce tohoto roku či do začátku příštího roku testovat své komunikační družice. Pokud vše půjde podle plánů, potom chce společnost vypustit družice v několika etapách. O dopravu družic na nízkou oběžnou dráhu by se měla postarat raketa Falcon 9. SpaceX svůj projekt začne realizovat v roce 2019, přičemž předpokládá, že v roce 2024 budou na oběžné dráze už všechny družice. Perfektní zprávou také je, že SpaceX oznámil, že jeho internetový systém bude i nákladově efektivní.

Současné satelitní internetové systémy mají pomalou rychlost a vysokou latenci. CEO SpaceX řekl v lednu pro server Bloomberg, že jeho navrhovaný systém má zmírnit tyto problémy a poskytnout rychlost internetu okolo 1 Gbps. První bude internet dostupný všem uživatelům v USA, ale nakonec do roku 2024 ho bude využívat celý svět.

spacex
Zdroj: youtube.com

Zdroj: iDropNews

Související články

Dnes nejčtenější