Zavřít reklamu

Říká se, že za úspěchem mnoha slavných osobností stojí částečně i jejich pravidelný spánek. Apple nám chce ke zdravému spánku pomoci funkcí Večerka, která se stala novinkou v iOS 10. Společně s tím se přepracovala celá aplikace Hodiny, která se přebarvila do temného zobrazení, které chrání oči před velkým jasem po setmění. Večerka dokáže fungovat jako budík a zároveň pomáhá určit čas strávený v posteli. Taková data jsou velmi důležitá pro zpravidelnění vašeho spánku. Nečekejte ovšem, že tato nativní aplikace od Applu zobrazí procenta kvality spánku jako některé aplikace v App Store.

 

Ovládání

Někomu se to může zdát jednoduché, ale pro osoby, které využívají večerku prvně snad budou následující řádky nápomocné. Pomocí symbolů měsíčku a zvonečku navolíte čas, kdy plánujete jít do postele a kdy chcete být vzbuzeni. Spoustu lidí ale neví, že při chytnutí oranžového posuvníku se šoupají oba jeho konce zároveň, díky tomu se nezmění celková doba spánku. To je obvzlášt nápomocné tehdy, když jste zvyklí na určitou prospanou dobu po které se necítíte unaveni. Dále ve spodní části obrazovky naleznete graf znázorňující analýzu spánku. Večerka se vám bude snažit připomínat, aby jste udržovali proužky historie spánku zarovnané, tedy aby jste každý den ulehali a vstávali ve stejnou dobu.  Po kliknutí na graf se otevře aplikace Zdraví s kompletní historií a daty.

Nastavení

Co se týče nastavení i to je vcelku jednoduché. Navolíte si jaké dny chcete být buzeni, jak hlasitě a jakým zvukem. Přibyla obzvlášť povedená budící melodie „ptačí zpěv“. S ní mám však špatné zkušenosti, jelikož  časem si tento zvuk podvědomě spojíte s probouzením a když pak venku začnou zpívat skuteční ptáci, máte takový živý budíček už v pět hodin ráno.

 

Bedtime
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
vecerka-FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější