Zavřít reklamu

Apple Watch jsou jistě pro mnohé z uživatelů iPhonů nezbytným pomocníkem, bez kterého si už ani pořádně nedokáží představit svůj den. Nejen, že díky chytrým hodinkám od Applu máte všechny notifikace doslova po ruce, také vám mohou pomoci zlepšit si své zdraví a kondici pomocí sledování aktivit a v neposlední řadě mohou také značně přispět k vaší bezpečnosti. To se stalo 22letému studentovi v Marylandu poté, co se v autě srazil s jiným vozidlem a jeho iPhone nebyl v dosahu.

 

Casey Bennett zrovna jel do školy, když do jeho Jeepu narazilo jiné auto. Jeep se převrátil, airbagy vystřelily a bohužel jeho iPhone vypadl ze středového panelu na zem. Caseyho tak napadlo, že použije funkci SOS v Apple Watch, které měl naštěstí na ruce a zavolá si pomoc. Bennet dodává, že dokonce později Timu Cookovi poslal zprávu, kde popisuje, jak mu Apple Watch pomohly.

Apple tuto bezpečnostní funkci přidal v aktualizaci watchOS 3 minulý podzim. V USA stačí na několik sekund podržet boční tlačítko a hodinky sami zavolají o pomoc na 911 a odešlou zprávu vašemu nouzovému kontaktu i s aktuální polohou.

watchos-3 apple watch fb

Zdroj: abc2news.com

Dnes nejčtenější

.