Zavřít reklamu

Apple údajně plánuje zahájení plateb person-to-person v rámci své služby Apple Pay, a tím zároveň konkurovat službám jako Venmo či Square Cash. Podle serveru Recode cupertinská společnost plánuje představit tuto novou platební metodu v průběhu letošního roku. I když plány se mohou ještě změnit.

Dále podle serveru Recode začal Apple jednat se společností Visa o možnosti vytvořit virtuální předplacené platební karty. Uživatelé by tak mohli utrácet peníze, které obdrželi přes nový platební systém okamžitě, aniž by museli čekat, než jim přijdou na bankovní účet. V podstatě by se předplacené karty od Applu chovaly jako proxy pro transakce, které se konají v rámci Apple Pay.

Virtuální platební karta by se dala využít jak v prodejnách, tak i na internetu. Ale není jasné, zda by se předplacené debetní karty od Applu nepřijímaly pouze na místech, kde se používá i Apple Pay (zdá se to být velice pravděpodobné). Apple už dlouho uvažuje nad person-to-person platbami, minimálně prý tři roky. Deník The Wall Street Journal už loni oznámil, že se Apple snaží spustit person-to-person mobilní platby, nakonec ale Apple svůj plán odložil.

„Apple nedávno jednal s Visa o vytvoření vlastní předplacené karty, která by běžela na síti Visa a která by byla vázána na novou službu peer-to-peer,“ uvádí Recode. „Lidé budou moct používat karty Apple a utrácet prostřednictvím nich peníze, které budou zasílány v rámci nové služby, aniž by museli čekat na to, než se připíšou na jeho bankovní účet.“

Je zřejmé, že platby peer-to-peer budou fungovat pouze mezi uživateli Apple, protože budou integrované do služby Apple Pay. Vzhledem k tomu, že iMessage a Siri už mají platební služby od třetích stran, a tak by mělo určitě smysl, kdyby i Apple do svých zpráv a hlasové služby integroval novou platební metodu.

Apple si pravděpodobně nebude nic účtovat za převedení peněz formou person-to-person, ale profitovat může z transakcí na předplacených debetních kartách, konkrétně bude účtovat poplatky obchodníkům.

apple pay fb

Zdroj: 9TO5Mac

Dnes nejčtenější

.