Zavřít reklamu

Steve Jobs si s Billem Gatesem jen tak v něčem nezadal. Jednalo se o obrovské konkurenty, kteří spolu soupeřili hned na několika frontách. Od 70. let se jednalo o největší soupeře v americkém IT průmyslu. Ačkoliv byli nerozluční soupeři, našlo se také několik témat, ve kterém si oba rozuměli. Jedním z takovýchto témat bylo například to, jak se stavěli k technologiím a jejich vztahu k dětem.

Toto bylo jedno z témat, na kterých se Jobs s Gatesem shodli. Tato informace vyšla najevo nedávno, kdy se o ní zmínil v jednom z rozhovorů právě Gates. Kdysi se prý se svou ženou domluvili na tom, že jejich děti nebudou do 14 let ovlivňovány moderními technologiemi. Zejména pak vlastnictvím smartphonu. Podle všeobecně známých informací se jedná o přístup, který zastával také Jobs.

Gates se v rozhovoru obecně vyjádřil o tom, jak to mají doma s přístupem k technologiím a výchovou dětí. Používání mobilů a tabletů mají děti například při jídle zakázáno. Jobs to měl úplně stejně. U něj to vyšlo najevo poté, co se ho jeden z reportérů zeptal na to, jak jeho děti reagují na nově představený iPad. Odpověděl, že jej ještě neviděli, jelikož značně omezuje přístup svých dětí k takovýmto věcem. Je otázkou, nakolik reálný je tento přístup v dnešní přetechnizované době, ve které mají chytré telefony už desetileté děti.

steve-jobs-laugh-fb
Zdroj: apple

Zdroj: Cultofmac

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější