Zavřít reklamu

První iPhone z roku 2007 představil revoluci v kategorii virtuálních klávesnic. Od této doby se klávesnice v iOS výrazně vyvíjely. Mezi největší mezníky změn patří například podpora klávesnic od třetích stran s příchodem iOS 8. Všechny se každým rokem stávají chytřejšími a to v případě Applu hlavně v podobě auto korektury a predikce zadávání slov.

Na auto korekci má jistě každý z vás svůj vlastní názor. Některým pomáhá výrazně zkrátit čas strávený psaním. Jiné zase otravuje natolik, že ji mají raději vypnutou. Už mnoho osob totiž přivedla do trapných situací, kdy dotyčný omylem odeslal něco jiného, než sám původně zamýšlel, protože mu byla zpráva automaticky „opravena“. Proto přinášíme pár tipů, jak se vypořádat s auto korekturou:

Resetujte slovník klávesnice

Klávesnice vám při psaní textu nabízí opravy konkrétních slov. Pokud její opravu několikrát za sebou zamítnete kliknutím na X, zapamatuje si to a příště vás již s tímto výrazem nebude otravovat. Důležité je si tedy uvědomit, že klávesnice od Applu se stále učí. Je ale možné, že jste ji omylem naučili něco, co se vám nyní nelíbí. Jednoduchým způsobem, jak tento problém vyřešit je vymazání slovníku klávesnice. Takto ji vše odnaučíte:

 1. Otevřete aplikaci Nastavení
 2. Pokračujte do kategorie Obecné
 3. Nyní úplně dole klikněte na Obnovit
 4. Stiskněte Obnovit slovník klávesnice
reset-ios-settings
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
reset-keyboard-dictonary-ios
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

 

Používejte náhradu textu

I když toto není funkce přímo samotné auto korektury, lze ji využít jako výborný doplněk. U češtiny je obzvlášť užitečná. Pokud iPhone dané slovo vůbec nezná, je možné jej tak naučit „natvrdo“.

 1. Otevřete opět Nastavení
 2. Jděte do Obecné
 3. Nyní do Klávesnice
 4. Klikněte na Náhrada textu
 5. Stiskněte tlačítko ➕
 6. Do pole Fráze vyplňte celé slovo nebo větu správně
 7. Pole Zkratka můžete buď nechat prázdné, telefon tak bude toto slovo brát jako správně napsané, nebo zde napište zkrácenou, či zjednodušenou verzi fráze z bodu č. 6 – pak bude stačit napsat zvolenou zkratku a ona se sama přepíše na přednastavený text.

Zcela vypněte auto korekturu

Pokud ani jeden z výše uvedených návodů nezabírá a vy jste již na pokraji šílenství, auto korekturu můžete zcela vypnout.

 1. Otevřete jako v ostatních případech Nastavení
 2. Klepněte na Obecné
 3. Klikněte na Klávesnice
 4. Přesuňte vypínač Auto korektura do polohy vypnuto
keyboard-ios-settings
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
autocorrectct-ios-off
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
iPhone iOS keyboard
Zdroj: Unsplash

Související články

Dnes nejčtenější