Zavřít reklamu

Apple si najal dalšího odborníka, tentokrát se jedná o Jeffa Norrise specializujícího se na rozšířenou realitu. Jeff Norris, který založil v NASA Jet Propulsion Lab centrálu Mission Operations Innovation Office, nastupuje do cupertinské společnosti jako vedoucí manažer týmu rozšířené reality. Tento tým má pod sebou Mike Rockwell, někdejší provozovatel Dolby Labs.

Jeff Norris bude pracovat na inteligentních brýlích pro rozšířenou realitu a na funkcích augmentové reality pro budoucí verze iPhonu.

Před nástupem do Applu působil od roku 1999 v NASA Jet Propulsion Lab, kde založil centrálu Mission Operations Innovation Office a JPL Ops Lab vyvíjející rozhraní člověk-systém pro mise. Dále vedl několik projektů zaměřených na interakci člověk-systém s důrazem na virtuální a augmentovou realitu. Jeff Norris opatřil astronautům na palubě Mezinárodní vesmírné stanice Microsoft HoloLens a vyvinul software pro virtuální práci na Marsu s HoloLens.

V několika posledních letech se Apple zajímá o rozšířenou i virtuální realitu. Dokonce se říká, že má obrovský tým zaměstnanců, kteří pracují na těchto technologiích a zkoumají způsoby, jakými by mohly být tyto technologie využity v budoucích produktech.

Apple pracuje na VR a AR headsetech, které by měl na trh uvést v roce 2018. Objevily se zvěsti o tom, že by měla být rozšířená realita integrovaná i do očekávaného iPhonu 8. „Myslím, že rozšířená realita je obrovská oblast. Jsem z ní nadšený, protože je to něco, co by mohlo vylepšit spoustu životů,“ vyjádřil obrovské nadšení Tim Cook.

jeff norris fb

Zdroj: MacRumors

Dnes nejčtenější

.