iStores.sk
iStores.sk

Avast Call Blocker: otravné hovory již nikdy více

Je to několik týdnů, co jsme recenzovali šikovnou aplikaci VPN od Avastu. Původní recenzi si můžete přečíst zde. Dnes se podíváme na jejich další aplikaci, která si klade za cíl zpříjemnit majitelům používání jejich mobilních telefonů. Aplikace Avast Call Blocker se totiž stará o to, abyste již nikdy nemuseli absolvovat otravný a útrpný hovor s různými telemarkety, průzkumy a dalšími subjekty, se kterými prostě nechcete mluvit. Jak aplikace vypadá a funguje? Pokračujte ve čtení.

Aplikace je dostupná v AppStore na tomto odkazu. Je veliká necelých 30MB a pro její spuštění potřebujete minimálně iOS 10 či novější verzi operačního systému. Co se hardwaru týče, nejstarší použitelný iPhone je model 5s. Aplikace je plně lokalizovaná do češtiny a slovenštiny, tudíž se nemusíte bát náročné manipulace. Ovládání si však rozebereme později. Avast Call Blocker je ke stažení zdarma a společnost nabízí měsíční trial, který si může každý jednou vyzkoušet. Pokud se vám aplikace zalíbí, její další používání je podmíněno placením ročního předplatného, které stojí 8,99€.

Po stažení, nainstalování a prvním otevření (a licenčním souhlasem) na vás vyskočí několik základních informací a tipů. Aplikace se vám v několika slidech představí a popíše, co vlastně dělá. Jedná se především o upozorňování na nevyžádané hovory, případně jejich kompletní blokaci. Samozřejmá je taky tvorba vlastních seznamů čísel, kterými nechcete být otravováni. Velkým pozitivem je fakt, že aplikace nevyžaduje přístup do seznamu vašich kontaktů. Nemusíte se tak obávat přístupu mezi své citlivé informace.

Pro fungování aplikace je nutné ji aktivovat v nastavení. Pokud si tedy vyzkoušíte měsíční trial (či si rovnou zaplatíte roční licenci), přes nastavenítelefonblokování hovorů a identifikace si aplikaci aktivujete. Od této chvíle funguje a vy se již o nic nemusíte starat. V tomto stavu se na výchozí obrazovce objevuje text „Blokování hovorů zapnuto“. Velmi zajímavý je počet zkontrolovaných čísel, který najdete na domovské obrazovce aplikace. Narůstá v reálném čase a vy si tak můžete udělat jasnou představu o tom, kolik čísel aplikace zanalyzovala a kolik jich je označených jako „spam“. Skrze domovskou obrazovku můžete zadávat také vlastní čísla, která chcete blokovat. Nastavení je poměrně jednoduché a umožňuje jen několik úkonů. Především si můžete zapnout či vypnout upozorňování na filtrovaná čísla z vlastního či obecného seznamu. Dále zde vlastní seznamy spravujete, stejně jako zde máte informace o vaší licenci.

Skrze proklik z domácí obrazovky se také dozvíte informaci o tom, jak celý systém vlastně pracuje a jakým způsobem Avast vyhodnocuje závadná telefonní čísla. Zajímavostí je, že si tento svůj postup nechávají patentovat. Zdrojem informací pro blokování hovorů jsou veřejně přístupná data a databáze anonymních čísel. Do této databáze přispívají uživatelé aplikace z celého světa. Všechna shromážděná čísla a jejich záznamy jsou následně analyzovány za pomocí pokročilých algoritmů. Na základě této analýzy je následně rozhodnuto, zdali se jedná o závadné telefonní číslo nebo nikoliv. Celý systém funguje tak, že čím více čísel do něj uživatelé vloží, tím přesnější a lepší jeho výstup bude.

Pokud vás tedy obtěžují reklamní a nevyžádané hovory, doporučuji Avast Call Blocker alespoň vyzkoušet, měsíční trial je pro každého zdarma. Pokud se vám zalíbí, můžete si ji prostřednictvím in-app nákupu předplatit na rok za 8,99€. Aplikaci si můžete stáhnout přímo zde.

AVAST

Leitz
Vstoupit do diskuze (3)

Diskuze

  Na toto by mala uz reagovat Unia a dodat nejaku smernicu ze pojde o obtazovanie – nevyziadane volanie na mobil. Aj tak teraz vsetkych zlozim bud hned alebo do 30s.

  Blbý je, že i oprávněný hovory může vyřizovat jindy obtížný call centrum. stejně tak skrytá čísla. finanční úřad i policie je skrývá. nevím, jak to mají ostatní, ale snad není takový problém jednou za 14 dnů někoho odmítnout?!

  To taky závisí na kvantitě. Když je to jednou za čtrnáct dní, tak to není problém. Pokud to bude několikrát denně, budete hledat takovéto řešení.

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

13 úchvatných panoramat coby tapety pro váš iPhone (16.2. 2018)
8 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (16.2. 2018)
Jak pomocí Siri dočasně vypnout Touch ID nebo Face ID
Googlu se prodej jeho smartphonů nedaří. Za rok jich prodá méně než Apple za týden
Všechny aplikace, které vývojáři od dubna vloží do App Store, budou přizpůsobeny displeji iPhonu X
Apple měl za poslední kvartál rekordní 51% podíl na světovém trhu se smartphony
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (15.2. 2018)
Loňské operační systémy od Applu trápí další chyba, která způsobuje opakovaný pád mnoha aplikací [aktualizováno]
Druhá generace iPhonu X bude mít menší horní výřez
china-icon
Apple se domluvil s čínským výrobcem na dodávce paměťových čipů. Chce je prý použít výhradně do čínských iPhonů
14 tapet se zapadajícím sluncem pro váš iPhone (14.2. 2018)
7 iOS aplikací, které dnes stáhnete zcela zdarma (14.2. 2018)
Apple spustil novou webovou stránku, na které ukazuje využití rozšířené reality ARKit v praxi
Letošní 6,1” iPhony s LCD displejem se stanou obrovským hitem, tvrdí uznávaný analytik
Podíl na trhu se smartphony se v letošním roce Applu podaří zvýšit, konkurenční Samsung prý naopak lehce ztratí
Sbalit holku umí každý. Někteří k tomu jen potřebují aplikaci Becomme
8 aplikací pro iPhone a iPad, které dnes stáhnete zcela zdarma (13.2. 2018)
Oblíbená hra Alto’s Adventure se dočká již za necelé dva týdny pokračování