Zavřít reklamu

Mobilní data jsou trnem v oku každého majitele chytrého telefonu. Dat je vesměs vždy málo a s balíčky, které nabízí tuzemští operátoři, není spokojený téměř nikdo. Jedním slovem dostanete málo muziky za hodně peněz. Abyste se do měsíčního plánu vešli a nemuseli zbytečně připlácet za další balíček, je dobré si využití dat sledovat. To umožní i výchozí nástroj od Applu, který naleznete přímo v Nastavení, ale ten je tak základní, že každý raději sáhne po aplikaci z App Store. Která je ale ta nejvhodnější? Vybrali jsme pro vás 5 těch nejlepších a pokud sami máte zkušennosti s nějakou, kterou jsme neuvedli, určitě se podělte v komentářích na konci článku.

DataMan Pro
DataMan Pro sleduje mobilní data (LTE/4G/3G a WiFi). Aplikace vám umožní zjistit, jak jste data využívali jednotlivě každý den nebo klidně i každou hodinu. A s chytrou prognózou vám pomůže zastavit plýtvání, takže budete moct maximalizovat svůj datový plán. Aplikace nabízí i widget, díky kterému můžete zkontrolovat využití dat kdykoliv přímo z uzamčené obrazovky. Je možné si nastavit i upozornění v notifikačním centru. Vývojářům se povedlo i uživatelské prostředí.

[appbox appstore id807571009]

MobiStats
MobiStats je zcela prostou a přesnou aplikací, která vám pomůže sledovat a zobrazit, jakým způsobem konzumujete mobilní data. Využijte MobiStats pro kontrolování vašeho celkového mobilního provozu a zaručí, že nepřekročí váš měsíční příděl dat. Aplikace nabízí univerzální monitorování – mobilní data, roaming a WiFi. MobiStats nabízí také analýzy využití dat (denní, měsíční a neustále).

[appbox appstore id1016905412]

Data Usage Tracker
Data Usage Tracker je přehlednou aplikací, která vám umožní kontrolovat spotřebu dat. Aplikace monitoruje spotřebu 3G/4G dat a mnoho dalších prvků. Analyzovat můžete denní, týdenní a měsíční spotřebu. V aplikaci si můžete nastavit časové upozornění. K dispozici je také widget, který sleduje mobilní data ve vámi určené době. Pokud tedy přemýšlíte kolik mobilních dat spotřebujete, když hrajete Pokémon GO nebo když si napíšete status na Facebooku, tak vám aplikace pomůže. Data Usage Tracker je k dispozici i na Apple Watch.

[appbox appstore id1091533022]

My Data Manager
My Data Manager vám pomůže kontrolovat spotřebu mobilních dat. Využívejte aplikaci každý den a nastavte si alarmy, které vás budou upozorňovat na to, že brzy spotřebujete veškerá data. Aplikace nabízí mapování spotřeby mobilních a roamingových dat i Wi-Fi. Výhodou aplikace je i to, že umí pracovat i se sdílenými, například rodinnými tarify, tudíž dokáže sledovat data na všech zařízeních a vyměňovat si údaje mezi sebou. Aplikace vám i poradí, jak zacházet s telefon, abyste data ušetřili a vešli se do svého měsíčního plánu.

[appbox appstore id477865384]

DataMan Next
DataMan Next je tou nejjednodušší a nejpřehlednější aplikací pro sledování spotřeby vašich mobilních dat. Už se nikdy nemusíte bát, že překročíte daný limit. Aplikace tedy sleduje spotřebu mobilních dat – LTE/4G/3G a Wi-Fi. Můžete si také snadno nastavit autoreset v den, kdy dochází k jejich obnovení a mnoho dalšího. Update iOS přináší dva různé widgety – oba vypadají dobře a nabízejí odlišné informace. Jeden monitoruje celkovou spotřebu dat a druhý vámi zvolenou relaci. DataMan Next je k dispozici i na Apple Watch.

[appbox appstore id592962356]

mobilní data

Související články

Dnes nejčtenější

.