Recenze Leitz Smart LED Lamp: lampička kterou budete milovat nejen díky tomu, že je chytrá!

Stolní lampička není zrovna něčím, na co byste hledali recenzi na LsA. Ovšem lampička Leitz Smart LED Lamp kterou vám dnes ukážeme nejen že vypadá skutečně skvěle a k designu Apple produktů se dokonale hodí, ale navíc ji můžete ovládat pomocí iPhonu, má integrované USB pro nabíjení vašeho telefonu nebo tabletu a jako bonus je skutečně inteligentní. Navíc když se v poslední době u některé věci objeví slovo inteligentní, pak to většinou znamená, že můžete pomocí telefonu udělat pár základních věcí, které vás tak akorát obtěžují. V případě Leitz Style Lamp však slovo inteligentní znamená, že lampička svítí podle toho kolik vám je let a jakou činnost právě provádíte, pozná jaké je v okolí světlo a podle toho se přizpůsobí a na nějaké vypínání nebo zapínání rovnou zapomeňte, zapne se když dojdete do kanceláře a jakmile za sebou zavřete dveře, automaticky se vypne.

Už samotné balení vás nadchne, protože zcela upřímně řečeno u produktu Leitz nečekáte, že bude zabalen stejným stylem jako klíčky od vašeho Bentley. Opak je však pravdou a kdybych nemusel psát tento článek, asi bych si jen tak pro zábavu znovu a znovu vybaloval a balil lampičku do krabice, protože balení mě svou propracovaností skutečně baví. Kromě samotné lampičky, návodu na použití a adapteru najdete v balení také dvojici koncovek z nichž jedna je samozřejmě evropská a tak nemusíte řešit nějaké redukce nebo tak podobně. Již při samotném prvním dotyku zjistíte, že lampička je ze skutečně prémiového sektoru. Materiál, zpracování a design, za nic z toho se nebudete stydět ani v případě, že váš stůl z naplaveného dřeva z Fiji stál víc než nové auto. Zkrátka designéři si dali skutečně záležet a ukázali že jde skloubit moderní design, smart funkce a funkčnost samotného produktu dohromady tak, aby celek vypadal skutečně skvěle.

Desktop__1E973FA46A830B2ECFA60BB9CD09CB0D__1760__ll_62080094_v1-ff52c00752fa5cd3487b92e9dc737b09

Jediné co mi osobně trošku vadí je fakt, že by mi lampička stačila zhruba poloviční, ve zcela stejném designu, ovšem o polovinu menší. Mám sice stůl na kterém se vedle sebe pohodlně vejdou studiové reproduktory a dvojice 27″ displejů z nichž jedním je 5K iMac, ovšem i tak mi připadá, že lampička je i pro tento stůl o číslo větší, to je však jen můj subjektivní názor. Na druhou stranu je však velikost kompenzována naprosto dokonalou možností přizpůsobení, které je navíc extrémně snadné a lampička vypadá v každé poloze skvěle. Tělo je kombinací leštěného zinku a hliníku, díky čemuž se vedle vašeho iMacu bude skutečně vyjímat. Samotná základna lampičky nabízí pět ovládacích prvků, které slouží pro přepínání nejrůznějších režimů a aktivaci senzorů. Ze zadní strany je pak USB port s napětím 5V/2A, díky čemuž nabijete své smartphony nebo tablety pohodlně a především rychle.

llll Design je tedy skutečně povedený, možnost rychle nabíjet svůj telefon nebo iPad pomocí integrovaného USB pak rozhodně potěší, ale ta pravá zábava nastává v momentě, kdy se ve vašem iPhonu ocitne aplikace Leitz LED. Pomocí Bluetooth připojíte telefon k lampičce a může začít legrace. Aplikace má tři základní položky Ambience, Controls a Intelligence.  V první položce Ambience si můžete vybrat z přednastavených profilů, z nichž dva si můžete vytvořit zcela dle svých představ. Lampička pak barvu světla a jas přizpůsobí přednastaveným činnostem jako je relaxace, čtení, učení a tak dále. Stačí zvolit jeden profil a okamžitě se vše změní tak, aby vám světlo co nejvíce vyhovovalo pro danou činnost.

Pod položkou Controls si můžete sami zvolit spektrum ve kterém má lampička svítit a to od skutečně velmi chladné barvy s modrým nádechem, přes neutrální bílou až po teplou žlutou barvu. Každému vyhovuje jiné světlo a právě v Controls si můžete sami namíchat to své ideální, takže rozhodně super. Zřejmě to nejzajímavější pak ukrývá položka Intelligence, ve které si zvolíte věk, činnost kterou děláte a možnost zda chcete automaticky upravovat jas světla. Lampička na základě těchto informací sama namíchá ideální světlo, které vám buď pomůže relaxovat nebo se naopak soustředit a dokáže navodit tu správnou atmosféru s ohledem na váš věk a na to co právě děláte. Lampička navíc šetří váš zrak. Poslední skutečně zajímavou vychytávkou je položka Auto-On/Off, pomocí které můžete aktivovat automatické zapnutí lampičky v momentě kdy se k ní přiblížíte a a vypnutí jakmile se vzdálíte. Vše je samozřejmě závislé na vašem telefonu a Bluetooth připojení, které musíte mít neustále zapnuté.

Leitz Smart LED Lamp je skutečně jednou z nejinteligentnějších lampiček na trhu, která navíc nabízí povedený design. Jediné co mi osobně překáží je její velikost, která je skutečně zbytečná. Pokud však máte velký stůl nebo ji chcete používat například v obývacím pokoji, pak ji není co vytknout a po stránce designu a smart funkcí je skutečně jedinečná. Jestli hledáte lampičku ke které připojíte iPhone a nebudete ji muset ani vypínat nebo zapínat a navíc bude svítit vždy přesně tak jak potřebujete nebo chcete, pak je Leitz ideální řešení.

Leitz Smart LED Lamp

|
9
Leitz

Diskuze

  A pročpak tady neuvádíte i cenu? Že by byla „trošku“ přestřelená za „chytrou“ lampičku která zase tak moc chytrá ve skutečnosti není? Za podobnou cenu mám tedy mnohem hezčí a příjemnější osvětlení.

  Reagovat

  Nezlobte se, já jsem si tak nějak říkal když jste za hloupý telefon na volání schopni dát 20 000Kč, tak že designový doplněk do bytu za 7 není nic straěného, nenapadlo mě že pro někoho je ten telefon to nejdůležitější a často jediné za co utrácí ….

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Další články

Neobear World’s Tour omalovanky FB
Recenze Neobear World’s Tour: chytré omalovánky, které ožijí díky rozšířené realitě
Mophie Charging Base FB
Recenze Mophie Charging Base: rychlá bezdrátová nabíječka šitá na míru novým iPhonům
Marve Last
Recenze hry Marvel Strike Force: Zamiluje si ji nejeden fanoušek komiksů
aw_spigen_hoco_fb_ipouzdro
Recenze tvrzeného skla hoco. a obalu Spigen pro Apple Watch se slevovým kódem pro naše čtenáře
Bugatti Londra iPhone X brown FB
Bugatti Londra: kvalitní a dvakrát levnější alternativa k originálnímu koženému obalu od Applu
qnap-ts453bt3-fb
Recenze QNAP TS-453TB3 – možnosti špičkové konektivity
Shadowgun Legends
Zahráli jsme si Shadowgun Legends. Jak tento dlouho očekávaný titul dopadl?
Neobear Popup Zoo FB
Recenze Neobear Popup Zoo: když rozšířená realita učí děti základy angličtiny a přírodovědy
Extremne odolny obal FB 1
Tank mezi obaly. S tímto pouzdrem přežije váš iPhone i ty nejextrémnější podmínky
iWant Type-C Pro Hub FB
Recenze iWant Type-C Pro: tohle je ten nejpraktičtější hub pro MacBook Pro
iPad Pro laptop FB
Vyměnili jsme notebook za iPad Pro a používáme ho jako hlavní pracovní nástroj. Má to smysl?
Zens bezdratova nabijecka FB 2
Recenze bezdrátových nabíječek Zens
olloclip_ipouzdro_Fb
Recenze objektivu Olloclip pro iPhone se slevovým kódem pro naše čtenáře
Gucci batoh
Recenze Gucci case a Gucci backpack: vítejte v high fashion světě, kde obal stojí víc než telefon
dport pro fb
Recenze iMyFone D-Port Pro – nástroj pro zálohování a obnovu dat z iOS zařízení
Richmond & Finch kamuflaz FB
Richmond & Finch: když hledáte elegantní a zároveň odolný obal, který ochrání iPhone ze všech stran
QNAP_TS-453BT3 (4)
Recenze QNAP TS-453BT3 díl 2. – jak si stojí Thunderbolt 3 v praxi
remo
Recenze Remo Recover: Nejlepší software pro obnovu, zálohování a zabezpečení
Leitz