Zavřít reklamu

Stolní lampička není zrovna něčím, na co byste hledali recenzi na LsA. Ovšem lampička Leitz Smart LED Lamp kterou vám dnes ukážeme nejen že vypadá skutečně skvěle a k designu Apple produktů se dokonale hodí, ale navíc ji můžete ovládat pomocí iPhonu, má integrované USB pro nabíjení vašeho telefonu nebo tabletu a jako bonus je skutečně inteligentní. Navíc když se v poslední době u některé věci objeví slovo inteligentní, pak to většinou znamená, že můžete pomocí telefonu udělat pár základních věcí, které vás tak akorát obtěžují. V případě Leitz Style Lamp však slovo inteligentní znamená, že lampička svítí podle toho kolik vám je let a jakou činnost právě provádíte, pozná jaké je v okolí světlo a podle toho se přizpůsobí a na nějaké vypínání nebo zapínání rovnou zapomeňte, zapne se když dojdete do kanceláře a jakmile za sebou zavřete dveře, automaticky se vypne.

Už samotné balení vás nadchne, protože zcela upřímně řečeno u produktu Leitz nečekáte, že bude zabalen stejným stylem jako klíčky od vašeho Bentley. Opak je však pravdou a kdybych nemusel psát tento článek, asi bych si jen tak pro zábavu znovu a znovu vybaloval a balil lampičku do krabice, protože balení mě svou propracovaností skutečně baví. Kromě samotné lampičky, návodu na použití a adapteru najdete v balení také dvojici koncovek z nichž jedna je samozřejmě evropská a tak nemusíte řešit nějaké redukce nebo tak podobně. Již při samotném prvním dotyku zjistíte, že lampička je ze skutečně prémiového sektoru. Materiál, zpracování a design, za nic z toho se nebudete stydět ani v případě, že váš stůl z naplaveného dřeva z Fiji stál víc než nové auto. Zkrátka designéři si dali skutečně záležet a ukázali že jde skloubit moderní design, smart funkce a funkčnost samotného produktu dohromady tak, aby celek vypadal skutečně skvěle.

Desktop__1E973FA46A830B2ECFA60BB9CD09CB0D__1760__ll_62080094_v1-ff52c00752fa5cd3487b92e9dc737b09
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jediné co mi osobně trošku vadí je fakt, že by mi lampička stačila zhruba poloviční, ve zcela stejném designu, ovšem o polovinu menší. Mám sice stůl na kterém se vedle sebe pohodlně vejdou studiové reproduktory a dvojice 27″ displejů z nichž jedním je 5K iMac, ovšem i tak mi připadá, že lampička je i pro tento stůl o číslo větší, to je však jen můj subjektivní názor. Na druhou stranu je však velikost kompenzována naprosto dokonalou možností přizpůsobení, které je navíc extrémně snadné a lampička vypadá v každé poloze skvěle. Tělo je kombinací leštěného zinku a hliníku, díky čemuž se vedle vašeho iMacu bude skutečně vyjímat. Samotná základna lampičky nabízí pět ovládacích prvků, které slouží pro přepínání nejrůznějších režimů a aktivaci senzorů. Ze zadní strany je pak USB port s napětím 5V/2A, díky čemuž nabijete své smartphony nebo tablety pohodlně a především rychle.

llll Design je tedy skutečně povedený, možnost rychle nabíjet svůj telefon nebo iPad pomocí integrovaného USB pak rozhodně potěší, ale ta pravá zábava nastává v momentě, kdy se ve vašem iPhonu ocitne aplikace Leitz LED. Pomocí Bluetooth připojíte telefon k lampičce a může začít legrace. Aplikace má tři základní položky Ambience, Controls a Intelligence.  V první položce Ambience si můžete vybrat z přednastavených profilů, z nichž dva si můžete vytvořit zcela dle svých představ. Lampička pak barvu světla a jas přizpůsobí přednastaveným činnostem jako je relaxace, čtení, učení a tak dále. Stačí zvolit jeden profil a okamžitě se vše změní tak, aby vám světlo co nejvíce vyhovovalo pro danou činnost.

Pod položkou Controls si můžete sami zvolit spektrum ve kterém má lampička svítit a to od skutečně velmi chladné barvy s modrým nádechem, přes neutrální bílou až po teplou žlutou barvu. Každému vyhovuje jiné světlo a právě v Controls si můžete sami namíchat to své ideální, takže rozhodně super. Zřejmě to nejzajímavější pak ukrývá položka Intelligence, ve které si zvolíte věk, činnost kterou děláte a možnost zda chcete automaticky upravovat jas světla. Lampička na základě těchto informací sama namíchá ideální světlo, které vám buď pomůže relaxovat nebo se naopak soustředit a dokáže navodit tu správnou atmosféru s ohledem na váš věk a na to co právě děláte. Lampička navíc šetří váš zrak. Poslední skutečně zajímavou vychytávkou je položka Auto-On/Off, pomocí které můžete aktivovat automatické zapnutí lampičky v momentě kdy se k ní přiblížíte a a vypnutí jakmile se vzdálíte. Vše je samozřejmě závislé na vašem telefonu a Bluetooth připojení, které musíte mít neustále zapnuté.

Leitz Smart LED Lamp je skutečně jednou z nejinteligentnějších lampiček na trhu, která navíc nabízí povedený design. Jediné co mi osobně překáží je její velikost, která je skutečně zbytečná. Pokud však máte velký stůl nebo ji chcete používat například v obývacím pokoji, pak ji není co vytknout a po stránce designu a smart funkcí je skutečně jedinečná. Jestli hledáte lampičku ke které připojíte iPhone a nebudete ji muset ani vypínat nebo zapínat a navíc bude svítit vždy přesně tak jak potřebujete nebo chcete, pak je Leitz ideální řešení.

Leitz Smart LED Lamp
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Leitz Style Lamp FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější