Zavřít reklamu

Poslední dobou jsem si čím dál tím víc říkal, že bych mohl svůj „kávovar“ na kapsle nahradit něčím rozumnějším a začít pít skutečnou kávu a tak jsem se jednoho dne ocitnul v showroomu společnosti Jura, odkud jsem si odnesl jejich nejnovější model Jura J9 v barvě piano white. I když jsem poměrně konzervativní člověk a iPhone skutečně používám primárně na volání a psaní sms, myšlenka udělat si kávu přímo z postele pomocí aplikace mi zněla skutečně dobře. Jura má řešení Jura Smart Connect, které vám tento sen většiny milovníků kávy skutečně umožní.

Vzhledem k ceně kávovaru, která atakuje hranici padesát tisíc korun mě upřímně nemile překvapil fakt, že takzvaný Jura Smart Connect je zvlášť dokoupitelné příslušenství, za které dáte dalších 1490Kč. Našťěstí jsem jej spolu se slevou na kávovar dostal jako bonus a tak jsem spolu s kávovarem připojil přímo do jeho servisního portu malou modrou krabičku, která z něj udělala další chytrou součást domácnosti.

Jura J9 Smart Connect
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Smart Connect je v podstatě Bluetooth rozhraní, které připojíte do servisních portů kompatibilních kávovarů a do telefonu si nainstalujete aplikaci Jura Coffe, pomocí které ovládnete svůj kávovar. Připojení je velmi snadné a jakmile zapnete Bleutooth, aplikace okamžitě najde kávovar a vše funguje jak má. To co vás hned po prvním spuštění aplikace překvapí je fakt, že nemáte možnost kávovar pomocí aplikace zapnout, pokud je vypnutý. Bohužel i kdyby Jura tento problém vyřešila, nemá v podstatě jak vyřešit fakt, že se přístroj po každém spuštění musí stejně jako každý jiný plnoautomat propláchnout menším množstvím vody.

Právě z tohoto důvodu můžete rovnou zapomenout na představu, že si večer nachystáte šálek a ráno jakmile se probudíte, ještě z postele si přes iPhone necháte uvařit kávu. Nejprve by vám totiž do šálku natekla voda z pročištění kávovaru a až poté samotná káva. Vše jde však do jisté míry obelstít a to celkem jednoduše. Kávovar má maximální dobu zapnutí devět hodin, poté se sám vypne a musíte jej znovu zapnout. Pokud tedy nastavíte maximální hodnotu a budete spát méně než devět hodin, pak si tu Ameriku skutečně užijete a budete si připadat jako pán, ovšem celou noc vám poběží kávovar.

Jura J9
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

V aplikaci se můžete věnovat pouze nastavení a přípravě samotných káv, nemáte možnost nastavovat kávovar, dělat jeho údržbu nebo proplach. Co se týká nastavení káv, máte možnost určit si jejich sílu, velikost a velikost mletí kávového zrna. Můžete si také jednotlivé kávy přejmenovat, vytvořit zcela nové nebo je smazat ze základní nabídky. Vše probíhá velmi snadno, rychle a přehledně. Jakmile vyberete kávu a přístroj ji začne připravovat, na displeji vidíte v reálném čase jak se hrníček plní kávou. Aplikace samozřejmě stejně jako přístroj upozorní, že je vše hotovo a můžete si vychutnat svoji kávičku.

Zajímavé jsou možnosti, které nabízí aplikace a na samotném přístroji je udělat nemůžete. V aplikaci si například můžete vyfotit své vlastní hrníčky, do kterých kávu připravujete a ty poté používat jako ilustrační fotografie u jednotlivých káv. Ještě zajímavější je možnost nastavovat velikost kávy již během její přípravy. Přímo na displeji svého telefonu můžete během přípravy kávy zvyšovat nebo snižovat množství kávy, které přístroj vyrobí. Všechny ostatní možnosti nastavení, které aplikace nabízí je možné udělat i přímo na kávovaru. Co je škoda je fakt, že si nemůžete procházet nastavení samotného kávovaru a přímo z aplikace spustit čištění nebo využít další funkce, které nabízí samotný kávovar a dostanete se k nim přes integrovaný displej.

Upřímně věřím, že pokud půjdete do oficiálního showroomu společnosti Jura a na milou slečnu se stejně jako ona na vás usmějete, ráda vám věnuje k nákupu prémiových kávovarů Smart Connect zdarma. Pokud byste za něj však měli dávat patnáct stovek, upřímně si myslím, že za to tato vychytávka v současné době nestojí. Aplikace je sice sama o sobě přehledná, dobře se ovládá a umožňuje vše co kávovar a dokonce i něco navíc, ovšem zápory v podobě připojení přes Bluetooth a ne Wi-Fi, stejně jako nepochopitelná nemožnost kávovar zapnout přímo přes aplikaci ji degradují v podstatě jen na druhý displej kávovaru a bez toho skutečně přežijete.

Samozřejmě když si kupujete kávovar za padesát tisíc, tak pro vás 1500Kč není něco, co poznáte v peněžence. Ovšem ani tak si myslím, že se koupě tohoto doplňku nevyplatí. Pokud však máte starší přístroj s omezenějším displejem, horším ovládáním nebo zcela bez displeje, který je však se Smart Connect kompatibilní, pak rozhodně běžte do tohoto vylepšení svého stávajícího kávovaru. Jestli jste však stejně jako já koupili nejnovější model, pak se vám Jura Smart connect příliš nevyplatí.

Jura
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější